Путін підписав закон про призупинення дії угоди з США з ядерного палива

За словами російського президента, Вашингтон всупереч домовленостям не став промисловим способом утилізувати збройовий плутоній.

Сьогодні, 31 жовтня, президент Росії Володимир Путін підписав закон, яким призупиняється дія угоди між урядами Росії і США про утилізацію плутонію.

Відповідний закон опублікований на офіційному інтернет-порталі правової інформації.

За словами Путіна, "США не виконують взятих на себе зобов'язань". Він також зазначив, що згідно з договором, Росія побудувала завод і промисловим способом знищує надлишки збройового плутонію, а США пішли іншим шляхом.

"Те, що оголосили Сполучені Штати, причому в односторонньому порядку, ніяк свої дії з нами не погоджуючи, сказавши, що вони будуть розбавляти цей збройовий плутоній, зберігати в якихось пластах... Це називається поворотний потенціал - у будь-яку секунду збагатити і знову повернути в нору, як кажуть у народі. Але ми-то знищуємо його", - зазначив Путін, передає Інтерфакс.

"Ми витрачаємо гроші, завод будуємо. Ми що, багатші від США чи що? Так, до речі, з дуже багатьох питань", - додав президент.

Нагадаємо, офіційна Москва зупинила дія міждержавної угоди щодо утилізації плутонію, який не буде використовуватися для військових цілей. Відповідний указ підписав президент РФ Володимир Путін.

Зазначалося, що "Росія не відмовляється від своїх зобов'язань у сфері ядерного роззброєння", а тільки призупиняє дію договору та відновити її, якщо Вашингтон піде назустріч побажанням Кремля. Зокрема, росіяни вимагають від Америки компенсувати втрати від західних санкцій і антисанкций, скоротити військову присутність в європейських країнах та інше.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: