Путін подарував президентові Таджикистану гвинтівку, а той йому військову базу

Путін подарував президентові Таджикистану гвинтівку, а той йому військову базу

Путін подарував Рахмону новітню російську снайперську гвинтівку / Фото: AFP

Росія збільшить термін перебування трудових мігрантів з Таджикистану в РФ.

У ході візиту президента РФ Володимира Путіна у Душанбе Росія і Таджикистан підписали угоду про статус і умови перебування російської військової бази. Угода передбачає практично безкоштовне перебування 201-ї військової бази РФ у Таджикистан до 2042 року, повідомив помічник президента РФ Юрій Ушаков.

5 жовтня таджицький президент Емомалі Рахмон відзначає 60-річчя. Напередодні Путін подарував Рахмону новітню російську снайперську гвинтівку. А на наступний день в ході переговорів Путін жартома пообіцяв ювілярові в день його народження підписати все, що він вимагатиме.

"Я завжди знав, що ви людина мудра, та запросили нас саме у свій день народження, заманили нас, можна сказати. Тому що в день народження не можна відмовити, і нам доведеться підписати всі, що вам від нас потрібно", - жартівливо заявив Путін.

Він повідомив, що Росія збільшить термін перебування трудових мігрантів з Таджикистану в РФ.

"Ми плануємо збільшити час постановки на облік до 15 днів, а дозвіл на роботу видавати на строк до трьох років", - сказав Путін.

Помічник російського президента Юрій Ушаков розповів про деталі угоди щодо військової бази.

"Угоду про перебування нашої військової бази - це угода замість чинного договору про російську військову базі, термін якого закінчується в жовтні 2014 року. Вона повинна діяти протягом 49 років з моменту початку перебування російських військових формувань в Таджикистані (1993 рік)", - розповів він.

Таким чином, нова угода фактично буде діяти протягом 30 років, тобто до 2042 року. Після цього "передбачається п'ятирічний період продовження договору", додав радник Путіна.

"Орендна плата - вона практично не стягується. Практично ми отримуємо базу безкоштовно", - підкреслив Ушаков.

Повʼязані теми:

Наступна публікація