Путін погрожує залишити Україну і Європу без газу (відео)

Росія погрожує зменшити постачання газу в Україну і в Європу, якщо Україна буде його несанкціоновано відбирати з труби.


Також Путін заявив, що борг України за газ уже перевищив 2,5 млрд. доларів. Зокрема, Путін зазначив, що триває складний діалог між сторонами, оскільки Україна досі не розрахувалася з боргами за газ.

"Це понад 2,5 млрд. доларів. Це не малі гроші і для "Газпрому", і для країни в цілому", - підкреслив він.

Раніше повідомлялося, що борг України становить 2,4 млрд. доларів.

"Ми сподіваємося на взаєморозуміння з нашими (українськими) партнерами. Але якщо наші партнери не виконуватимуть ці домовленості або, як у минулі роки, несанкціоновано відбиратимуть наші ресурси з транзитної труби, ми змушені будемо скорочувати подачу. А що нам робити, куди нам діватися?", - сказав Путін.

За його словами, Україна просить залишити ціну на газ у 2009 році, як у поточному, але "як ми можемо залишити ціни поточного року, якщо наші українські партнери досі одержують той же газ майже вдвічі дешевше, ніж в Європі".

Путін нагадав, що між країнами є домовленості про перехід на ринкові ціни. "Ми не можемо за півціни або безплатно продавати ліквідний товар. Ми самі потребуємо грошей і самі повинні вирішувати соціальні проблеми", - сказав він.

Путін сказав, що ціна на газ залежить не від них. "Ціна на газ прив`язана до світових цін на нафту. Ціна на нафту підвищується - ціна на газ підвищується, ціна на нафту знижується - і ціна на газ знижується. Це справедливо – ми не командуємо цими цінами", – сказав він.

Як повідомляв ТСН.ua, раніше "Нафтогаз" і "Газпром" домовилися про часткове погашення боргу до 1 грудня.

2 грудня "Нафтогаз" попросив у "Газпрому" відстрочку з виплати боргу.


ВідеоПутін погрожує залишити Україну і Європу без газу

ВідеоПутін примусить Україну заплатити

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: