Путін попросив кита Дашу не сердитися

Прем'єр-міністр Росії відвідав Хабаровський край, де зустрівся з групою вчених, які досліджують міграцію білух.

Білуха
Flickr Photo Sharing
Путін познайомився з життям білух
Прем'єр-міністр РФ Володимир Путін в рамках робочої поїздки до Хабаровського краю побував на острові Чкалова в Охотському морі.

Одразу після прибуття Путін у супроводі голови МНС РФ Сергія Шойгу поклав квіти до пам'ятника легендарному льотчику, на честь якого названий острів. Потім голова уряду зустрівся з групою учених Російської академії наук, які вивчають ареал і шляхи міграції білухи (яку ще називають білим китом).

Спочатку в спеціальному наметі голові уряду були продемонстровані пристрої, за допомогою яких учені вивчають поведінку і міграцію білух, зокрема, супутникові передавачі російського і американського виробництва.

Керівник групи вчених, заступник директора Інституту проблем екології і еволюції ім. Сєвєрцова В'ячеслав Рожнов розповів про одну цікаву особливість білух - однопівкульному сні. Потім гостям продемонстрували учбовий фільм про те, як слід закріплювати супутникові передавачі на тілі морського ссавця. Після цього Путін, Шойгу і кілька вчених на машині проїхали до моря.

Прем'єр переодягнувся у гідрокостюм і до пояса зайшов у воду, де група рибалок в спеціальній сіті тримала білуху, на тілі якої необхідно було укріпити супутниковий передавач. Рожнов розповів, що цю білуху назвали Дашею.

Путін жартома поцікавився, чи не з'їсть їх білуха? "З'їсти не з'їсть, але може облити (водою)", - сказав один з учених. "Напевно, якщо розсердиться", - припустив глава уряду.

Він закріпив передавач на жировому горбі білухи. Після закінчення операції ветеринар провела ультразвукове обстеження і завірила, що все виконано чітко, і датчики надійно закріплені. Прем'єр поплескав тварину по боках, сказавши: "Більше не сердься".

Рибаки разом з прем'єром понесли сіть далі в море, щоб випустити білуху.

За словами рибаків, білуха Даша – не найбільша з тих, що їм доводилося бачити, але все одно достатньо велика.

Відпустивши тварину в океан, Путін також погодував білух, які знаходилися у вольєрах.

Перед від'їздом, після фотографування з бригадою рибаків, прем'єр привітав хлопчика, який питав у свого дідуся, чи той "це дядько Вова?", і побажав йому стати справжнім рибалкою.

Читайте також:

Саакашвілі зловтішається, що Путіну не вдалося "повісити його за яйця"

Байкери привезли до Севастополя російський прапор, подарований Путіним

Путін відвідав "Нічних вовків"

Обама та Путін поснідали пельменями

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: