Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Путін посперечався з чиновником щодо слів Остапа Бендера, обидва цитували неправильно

Репліка персонажа адресувалася іншій особі.

Президент Росії Володимир Путін і глава адміністрації міста Саров Нижегородської області Олексій Голубєв улаштували суперечку щодо цитати героя сатиричних романів Іллі Ільфа і Євгена Петрова Остапа Бендера. Дискусія сталася на засіданні ради з розвитку місцевого самоврядування.

Голубєв процитував Бендера так: "Шура, ми зайві на цьому святі життя". На що Путін відповів, що персонаж Ільфа і Петрова вжив інше слово замість "зайві": "Чужі, по-моєму, чужі він говорив". Однак Голубєв продовжив наполягати на власній версії цитування Бендера, але вже не так упевнено. "Ну, я перевірю", - врешті сказав він.

При цьому ані один, ані інший не звернули увагу на те, що репліка Бендера адресувалася не Шурі Балаганову, герою "Золотого теляти", а Іпполіту Вороб’янінову, герою "Дванадцяти стільців". І в оригіналі адресата Бендер називав "Кіса", а не "Шура". Щодо використання "чужі" чи "зайві", то більш точним у цьому питанні був Путін.

Як повідомлялося, у 2014 році видатний російський актор Сергій Юрський, якого називають найкращим Остапом Бендером на екрані, виступив на підтримку українців. Він заявив, що небажання визнавати українців окремим від росіян народом є ознакою безкультур'я.

Відео Мрія Остапа Бендера

Залиште свій коментар

Вибір редакції