Путін потрапив до списку найбільших ворогів преси

У списку найбільших гонителів преси світу двоє російських політиків - Путін і Кадиров. Українці до антирейтингу порушників свободи слова не потрапили.

Прем'єр-міністр Росії Володимир Путін потрапив до списку 40 найбільших ворогів преси у світі. Серед російських політиків, які потрапили до списку "Хижаки 2010", складеному організацією "Репортери без кордонів", також президент Чечні Рамзан Кадиров.

У своїй заяві "Репортери без кордонів" назвали особи й групи у списку "могутніми, агресивними "хижаками", які мають владу, аби запроваджувати цензуру, викрадати і піддавати тортурам журналістів і навіть їх убивати". До антирейтингу потрапили 40 найбільших порушників свободи преси - політики, релігійні лідери та войовничі угруповання.

Кадиров уперше потрапив до цього рейтингу. Автори доповіді назвали чеченського лідера "сторожовим псом Путіна" та відзначили, що він повністю розділяє прихильність російського прем'єра до грубих висловлювань і силових методів.

За правління Кадирова, йдеться у звіті, будь-хто, хто ставить під сумнів його політику, може стати жертвою його "смертельної помсти". В цьому контексті згадуються вбивства журналістки Анни Політковської та правозахисниці Наталії Естемірової. Замовники їхніх убивств, як наголошується в повідомленні, досі не знайдені.

Крім того, говорячи про утиски свободи слова в Росії, автори повідомлення нагадали, що в листопаді 2008 року був побитий головний редактор газети "Химкинская правда" Михайло Бекетов, який активно виступав проти будівництва автомагістралі через Хімкінський лісопарк.

У квітні 2010 року було скоєно напад на головного редактора сочинській газети "Местная" Аркадія Ландера. Цей інцидент сам журналіст пов'язав зі своєю професійною діяльністю.

За даними правозахисників, велика частина російських медіаактивів знаходиться зараз у державної компанії "Газпром", тому очікувати широкої палітри думок в російських ЗМІ не доводиться. Регіональна преса також знаходиться під контролем губернаторів, які призначаються згори, і місцевого бізнесу, відзначають автори доповіді.

До списку найгірших ворогів преси увійшли також лідери Китаю, Ірану та Руанди. Серед 40 ворогів преси названі також президент Білорусі Олександр Лукашенко, президентів Азербайджану, Узбекистану, Казахстану і Туркменистану.

Одним з найнебезпечніших місць для роботи журналістів у доповіді названо Мексику, де за останні 10 років було вбито понад 60 працівників ЗМІ.

За даними "Репортерів без кордонів", у Китаї, Ірані та Кубі ув’язнюють найбільше журналістів, які виступають з критикою на адресу влади.

У Європі ворогами преси названо баскське сепаратистське угрупування ЕТА та італійську мафію. Грубі порушення свободи слова також відзначені у 10 країнах Африки.

Україну у списку ворогів преси згадано не було.

Нагадаємо, 3 травня відзначається Всесвітній день свободи преси.

Президент Віктор Янукович привітав українських журналістів із цією датою.

Читайте також:

Янукович привітав журналістів із Днем свободи преси

Львівські журналісти на знак протесту прикували себе до московського потяга

Ворогом української преси №1 назвали генпрокурора Медведька

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: