Путін пояснив причини "молочної війни"

Путін визнав, що російсько-білоруські переговори йдуть складно. Він зауважив, що в умовах кризи Москва та Мінськ мають "вирівнювати відносини".

Білорусь до червневих домовленостей Москви та Мінська перевищувала квоти за обсягом експорту молока до Росії на 40 відсотків. Про це заявив прем'єр-міністр Росії Володимир Путін. За словами Путіна, це створило "відомі труднощі" для російських виробників молока.

Прем'єр-міністр додав, що в результаті переговорів з Білорусією вдалося знайти консенсус по ряду питань, зокрема про те, що в другому-третьому кварталах білоруські виробники не будуть постачати до Росії сухе молоко. Раніше стало відомо, що Білорусь і Росія домовилися про припинення поставок білоруського сухого молока на російський ринок до 30 вересня 2009 року.

Тим не менше, Путін визнав, що російсько-білоруські переговори йдуть складно. Він зауважив, що в умовах кризи Москва та Мінськ мають "вирівнювати відносини", та й привів у приклад російську фінансову підтримку Білорусії, а також продаж в цю країни нафти і газу за низькими цінами. За рахунок експорту продуктів переробки Білорусь генерує значну частину своєї валютної виручки.

Росспоживнагляд заборонив ввезення молочної продукції з Білорусії на початку червня 2009 року, зв'язавши заборону з необхідністю переоформити документи на імпорт товарів у зв'язку з новим техрегламентом по молоку, прийнятим в Росії наприкінці 2008 року. Заборона на ввезення молока була оголошена під час різкого погіршення відносин між двома країнами.

17 червня керівник Росспоживнагляду Геннадій Онищенко заявив, що "молочна війна" між Росією і Білорусією закінчилася, так як сторонам вдалося домовитися по всім суперечливим питанням.

Читайте також:

Білорусь та Росія уклали "молочний" мир

Білорусь знімає митний контроль на кордоні з Росією

РФ і Білорусь досягли згоди у "молочній війні"

Росія виграє "молочну війну": білорусів витіснили з ринку

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: