Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Путін спантеличив російські ЗМІ дивною арифметикою, після чого інформацію "засекретили"

У коментарях речник президента відмовився пояснювати нестиковки в цифрах і пояснив це державною таємницею.

Російський президент здивував журналістів своєї країни заявою про те, що російській армії вдасться придбати нові літаки Су-57 на п’яту частину дешевше, однак кількість закупленої нової техніки зросте не відповідно до простих математичних розрахунків. Розбір озвучених цифр зробила Медуза.

Видання навело слова Путіна про потребу "повністю переозброїти три авіаційні полки" до 2028 року. Для цього росіянам необхідно виробити літаки Су-57 – спершу передбачалося, що повітряно-космічні сили РФ отримають 16 таких машин, але президент розповів, що кількість значно зросте. "Внаслідок проведеної роботи, внаслідок того, що ми домовилися з промисловістю – промисловість практично на 20% знизила вартість літальних апаратів і озброєння. У нас з'явилися можливості закупити набагато більше бойових машин цього класу, цього, по суті, нового покоління. Домовилися про те, що купимо за той же період часу без збільшення вартості 76 таких літаків", - заявив Путін.

ВідеоПутін націлився роздавати паспорти РФ за спрощеною процедурою усім українцям

Депутатка Європарламенту Ребекка Гармс уже закликала ЄС відреагувати на нову ініціативу Путіна. А Німеччину, яка головує в Радбезі ООН, просить скликати засідання. Голова української делегації в ПАРЄ Володимир Ар'єв на своїй сторінці у соцмережі написав, що такий випад може бути нічим іншим, як підготовкою до майбутнього збройного "захисту" нових співгромадян.  

Путін націлився роздавати паспорти РФ за спрощеною процедурою усім українцям

"Ммм, щось не збігається", - констатували журналісти, які підрахували, що зниження вартості одного літака на 20% передбачає, що за ті самі гроші можна купити 1,25 літака, тобто в разі виділення коштів на 16 машин, їхня підсумкова кількість складе 20, але аж ніяк не 76, як заявив Путін. Для досягнення озвученої президентом Росії кількості необхідно, щоби літаки здешевшали в 4,75 разів – тобто аж на 79%.

У відповідь на прохання роз’яснити таку очевидну розбіжність речник президента РФ Дмитро Пєсков спершу почав говорити про складність формули підрахунку. "Мова йде про те, що без збільшення в цілому бюджету, виділеного на закупівлю нової техніки, шляхом перерозподілу і шляхом скорочення собівартості, тобто підвищення ефективності виробництва. Тут не йдеться про просту математичну формулу, про яку ви говорите. Йдеться про те, що в цілому бюджет міністерства і бюджет закупівель не буде збільшуватися. Але якісь внутрішні перерозподіли, звичайно, можливі і допустимі", - сказав він.

Потім на запитання, за рахунок чого ж відбуватиметься вивільнення потрібних для такої кількості Су-57 коштів, Пєсков не відповів і пояснив це секретністю інформації. Тим часом журналісти підрахували, що замовлення самих тільки нових літаків обійдеться мінімум у 160 мільярдів рублів, тоді як передбачений на всі закупівлі нової та модернізацію старої техніки армійський бюджет на рік становить близько 130 мільярдів рублів.

Залиште свій коментар

Вибір редакції