Путін пригрозив "затулити поганий рот" тим, хто переписує історію "за бугром"

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Він впевнений: правду за кордоном навмисно замовчують.

Президент Росії Володимир Путін каже, що Росія "затулить поганий рот" тим хто нібито фальсифікує історію, відкривши найбільший центр архівних документів про Другу світову війну.

Про це повідомляє ТАСС.

"Ми затулимо поганий рот, який відкривають деякі діячі за бугром, для того щоб досягти миттєвих політичних цілей, ми заткнемо його правдивою фундаментальною інформацією", - заявив російський президент на зустрічі з ветеранами в Санкт-Петербурзі.

Він стверджує, що правда про Другу світову війну за кордоном в низці випадків нібито навмисно замовчується – при цьому на державному рівні. Путін поскаржився на блокування сайтів з інформацією про війну.

"Закривають – і все. Ми цитували кілька разів: в інтернеті розповсюджують [інформацію про війну], бум, раз – сайт закривають звідти, з-за бугра. Бум – знову закривають. Тільки з'являється [інформація] – закривають", - цитує Путіна російське агентство.

За його словами, "ключові засоби масової інформації не поширюють об'єктивні відомості" про відповідні історичні події. Президент РФ упевнений – це "цілеспрямована робота".

Вчергове Путін накинувся на торішню резолюцію Європарламенту, яка покладає на СРСР частину відповідальності за розв'язання Другої світової війни.

"Складається враження, що ці люди чи то читати не вміють, чи писати не вміють, або очей у них немає. А швидше за все це відбувається [...], виходячи з поточної політичної кон'юнктури, для того, щоб домагатися, вибачте за таке слово, якихось тхорячих політичних цілей", - знайшов своє пояснення Путін.

Раніше суперечка на історичну тематику загострилася між Варшавою та Москвою: під час пресконференції 19 грудня Путін заявив, що Польща "сама взяла участь в поділі Чехословаччини", а радянські війська увійшли до Польщі після того, як "польський уряд втратив контроль за своїми збройними силами і за тим, що відбувається на території країни". Пізніше він також заявив, що посол Польщі в нацистській Німеччині Юзеф Липський підтримував ідею Гітлера вислати євреїв в Африку. "Сволота, свиня антисемітська - по-іншому сказати не можна", - сказав Путін.

Після цього в МЗС Польщі був викликаний посол РФ в Варшаві Сергій Андрєєв. Польща "в різкій формі" висловила "свої заперечення у зв'язку з помилковими історичними твердженнями високопоставлених російських осіб", підкреслив заступник глави МЗС Польщі Марчін Пшидач. Росія намагається применшити "свою частку відповідальності за руйнування миру в Європі", впевнений він.

У Польщі агресорами вважають як нацистську Німеччину, так і більшовицький СРСР - відповідно до пакту Молотова-Ріббентропа та таємного протоколу щодо розділу Польщі. У Москві ж кажуть, що пакт дозволив СРСР відтягнути початок нацистського вторгнення та підготувати до війни армію.

Відео Журналісти ТСН поспілкувалися з жертвами сталінського та путінського режимів

Україна вшановує пам'ять жертв депортації кримських татар. У травні 1944 року сотні тисяч людей вивезли до Середньої Азії, як ворогів сталінського режиму. Кожен другий загинув під час тривалої дороги і пристосування до нових умов. Повернутись на Батьківщину змогли не всі. Багато кримських татар оселилися на Херсонщині.  

Журналісти ТСН поспілкувалися з жертвами сталінського та путінського режимів

Залиште свій коментар

Вибір редакції