Путін згадав полякам війну і запропонував дружбу

Думка голови російського уряду міститься в його статті, написаній для видання Gazeta Wyborcza напередодні візиту до Польщі, присвяченого 70-річчю початку Другої світової війни.

Прем'єр-міністр Росії Володимир Путін закликав не вважати пакт Молотова-Ріббентропа єдиним "спусковим гачком" Другої світової війни. На його думку, аналогічну роль зіграла Мюнхенська угода 1938 року, після якого Гітлер вирішив, що "все дозволено", і що Франція і Англія "палець об палець не ударять, аби захистити своїх союзників".

Думка голови російського уряду міститься в його статті, написаній для видання Gazeta Wyborcza напередодні візиту до Польщі, присвяченого 70-річчю початку Другої світової війни. Текст статті російською мовою доступний на сайті прем'єра.

Путін називає і інші події, що послужили поштовхом для гітлерівської агресії: підписання за підсумками Першої світової війни Версальського договору, що зафіксував "приниження Німеччини", аншлюс Австрії. Прем'єр нагадує, що після Мюнхенської змови і незадовго до вторгнення Німеччини до Польщі остання сама взяла участь в розділі Європи, анексувавши чеську Тешинську Силезію. На думку автора статті, підписання угоди в Мюнхені зруйнувало "всі надії на створення єдиного фронту боротьби з фашизмом".

Прем'єр-міністр РФ засудив пакт Молотова-Ріббентропа, так само як і інші факти змови з фашизмом. Проте він пише, що в 1939 році СРСР виявився перед загрозою війни на два фронти (у той же період активізувалися бої з японцями на річці Халхін-Гол), і за ситуації, коли "можливі союзники СРСР на Заході вже пішли на аналогічні домовленості з німецьким рейхом і не хотіли співробітничати", вирішив, що відмовлятися від пакту про ненапад було б безрозсудно.

Путін виразив глибоку вдячність Польщі за те, що вона з повагою ставиться до радянських військових поховань. За його словами, народові Росії також зрозумілі "загострені" почуття поляків з приводу масових страт польських військовослужбовців під Катиню в 1940 році. "Ми зобов'язані разом зберігати пам'ять про жертви цього злочину", - пише в своїй статті Путін. При цьому він, проте, нагадав і про "трагічну долю" радянських солдатів, що попали в польський полон в ході війни 1920 років.

На думку Путіна, в російсько-польських стосунках "після невиправдано тривалої паузи" почала виявлятися "творча логіка". Прем'єр-міністр пише, що створення Антигітлерівської коаліції стало поворотним пунктом в історії ХХ століття, і зараз країнам необхідно використовувати цей досвід партнерства. Він засудив "рецидиви конфронтаційної спадщини епохи "холодної війни", а також "спроби переписати історію під потреби миттєвої політичної кон'юнктури".

Прем'єр-міністр РФ Володимир Путін вважає, що стосунки між Росією і Польщею треба будувати, виходячи з того, що вони були союзниками в Другій світовій війні. На думку прем'єра, спекулювати на минулому і шукати в ньому приводи для взаємних претензій і образ - "украй шкідливо і безвідповідально". "Тіні минулого не можуть більше затьмарювати сьогоднішній, а тим більше - завтрашній день співпраці між Росією і Польщею", - пише Путін.

"Народові Росії, долю якого понівечив тоталітарний режим, також добре зрозумілі загострені почуття поляків, пов'язані з Катиню, де покояться тисячі польських військовослужбовців. Ми зобов'язані разом зберігати пам'ять про жертви цього злочину. Меморіали "Катинь" і "Мідне", як і трагічна доля російських солдатів, узятих в польський полон в ході війни 1920-х років, - повинні стати символами загальної скорботи і взаємного пробачення", - говориться в статті. "Наш борг перед тими, що пішли, перед самою історією - зробити все, аби позбавити російсько-польські стосунки від вантажу недовір'я і упередженості, що дістався нам в спадок.

В той же час російський прем'єр пише, що він проти спотворення свідомості суспільства на догоду недобросовісним політикам, перелицьовування минулого, переписування історії під потреби миттєвої політичної кон'юнктури. "У деяких країнах зайшли ще далі - героїзують нацистських посібників, ставлять в один ряд жертв і катів, визволителів і окупантів", - говориться в статті.

Візит Путіна до Гданьську призначений на 1 вересня; прем'єр візьме участь в заходах, присвячених річниці введення німецьких військ до Польщі.

Нагадаємо, у Гданьську Юлія Тимошенко зустрінеться с Володимиром Путіним.

Читайте також:

Тимошенко зустрінеться з Путіним у річницю початку війни

Тимошенко та Путін знову зустрінуться, щоб поговорити про Ющенка

Тимошенко та Путін обговорили наступну зустріч і літаки

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: