Путін призначив вибори

Володимир Путін підписав указ "Про призначення виборів депутатів Держдуми Федеральних Зборів РФ нового скликання".

Володимир Путін (Фото: rosdot.ru)
Вибори нової Держдуми мають відбутися 2 грудня, йдеться в підписаному президентом Росії указі. (Фото: rosdot.ru)
Володимир Путін підписав указ "Про призначення виборів депутатів Держдуми Федеральних Зборів РФ нового скликання", згідно з яким вибори до російського парламенту пройдуть 2 грудня цього року, повідомляє з посиланням на прес-службу президента Росії агенція "РИА Новости”.

З моменту офіційної публікації указу в Росії стартує федеральна виборча кампанія. 

Вибори до Держдуми цього року проходитимуть за принципово новою схемою. Всі 450 депутатів обираються за партійними списками, мінімальний прохідний бар'єр встановлено на рівні 7%, заборонено формування виборчих блоків. Крім того, скасовано мінімальний поріг явки виборців і графу "проти всіх".

Для реєстрації на виборах партія повинна представити цілий пакет документів, передбачених федеральним законодавством, а також зібрати не менше 200 тисяч підписів громадян на підтримку свого списку або внести виборчу заставу у розмірі 60 мільйонів рублів. Після виборів заставу повертають тільки тим партіям, які за наслідками голосування одержали не менше 4% голосів виборців. Партії, допущені до розподілу мандатів на виборах депутатів Держдуми четвертого скликання, мають право не збирати підписи виборців і не вносити виборчу заставу.

Агітаційний період починається з дня висунення політичною партією федерального списку кандидатів і припиняється до дня голосування. Передвиборна агітація в ЗМІ триватиме з 3 по 30 листопада включно.

На підготовку і проведення виборів депутатів Держдуми п'ятого скликання у федеральному бюджеті 2007 року передбачено 4,3 мільярди рублів. Ці кошти надійдуть на рахунок Центрвиборчкому не пізніше, ніж за десять днів після публікації указу про призначення виборів. За інформацією ЦВК, дві третини коштів буде спрямовано до регіонів, при цьому основна їх частина піде на оплату праці співробітників виборчих комісій усіх рівнів.

На проведення парламентських виборів 2003 року було витрачено 2,8 мільярди рублів. З урахуванням інфляції, це приблизно рівні суми.

Щодо безпосередніх учасників виборів, то цього року у виборчому фонді партії може бути зібрано до 400 мільйонів рублів. Крім того, в кожному регіоні можна формувати додаткові фонди, обсяг яких, залежно від кількості зареєстрованих виборців, може складати від 6 до 30 мільйонів рублів.

Згідно з останніми прогнозами Всеросійського центру вивчення громадської думки, представленими журналістам у п'ятницю, сьогодні гарні шанси подолати мінімальний семипроцентний бар'єр мають тільки чотири партії: "Єдина Росія", КПРФ, "Справедливая Росія" і ЛДПР. За наслідками дослідження соціологів, єдинороси одержать 57% голосів виборців (257 місць у Держдумі), комуністи - 18% (81 місце), "есери" - 14% (64 місця), а ЛДПР - близько 11% (48 місць). "Союз правих сил", за прогнозами, може набрати приблизно 4,4% голосів, а "Яблоко" - 2,7%.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: