Путін: Росія перегляне відносини з ЄС, якщо її ігноруватимуть

Російський прем’єр переконаний, що вирішувати проблеми збільшення поставок російського газу без постачальника, безглуздо.

Росія перегляне принципи відносин з країнами Євросоюзу, якщо інтереси Москви ігноруватимуться, заявив прем'єр-міністра РФ Володимир Путін на прес-конференції в Сочі.

"Якщо інтереси Росії ігноруватимуться, то ми також будемо вимушені почати переглядати принципи наших відносин, - сказав прем'єр. - Дуже б хотілося, щоб до цього справа не дійшла".

Водночас він заявив, що вирішувати проблеми збільшення поставок російського газу без постачальника безглуздо.

"Дуже хотілося, щоб ми були почуті. Ми готові до спільної конструктивної роботи зі всіма нашими партнерами", - додав прем'єр.

Коментуючи декларацію, прийняту в Брюсселі Україною і Євросоюзом, Путін відзначив, що головною запорукою успіху інвестицій, як написано в декларації, може бути тільки об'єм прокачування газу.

"Це природно, тому що це спосіб погашення кредиту, гроші за транзит. Але хто з нами порадився, чи зможемо ми транспортувати в майбутньому такі об'єми, будемо ми це робити чи ні? Якщо це невеликий технічний збій в достатньо складному трикутнику взаємостосунків - Росія, Україна, Євросоюз – то це нічого. А якщо це початок спроб системного ігнорування інтересів РФ, то це дуже погано", - додав Путини.

При цьому він відзначив, що у Росії склалися ділові партнерські відносини практично зі всіма провідними європейськими компаніями у сфері енергетики.

"Це стосується вугілля, це стосується атомної енергетики, це стосується електроенергетики, куди європейські компанії зробили величезні капіталовкладення, вимірюваний мільярдами доларів, це торкається, зрозуміло, здобичі нафти і газу, це торкається транспорту. Ми в Європі закупляємо газотранспортне устаткування на 26 мільярдів доларів", - додав Путини.

Нагадаємо, 23 березня в Брюсселі відбулася міжнародна інвестиційна конференція з питань модернізації української ГТС. Україна підписала з Євросоюзом спільну декларацію, пообіцявши створити "прозорий" газовий ринок.

У відповідь російська делегація залишила міжнародний інвестиційний форум після оголошення церемонії підписання підсумкової спільної декларації.

Президент України Віктор Ющенко заявив, що Україна готова співпрацювати з Росією в рамках інвестиційних форумів щодо вдосконалення енергетичного ринку.

Читайте також:

Ющенко пояснив, що Україна готова співпрацювати з Росією по енергетиці

Європа попросила Росію не ображатися на Україну

"Газпром" пообіцяв підняти ціну на газ для України

Україна підписала спільну газову декларацію з ЄС
 

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: