Путін розповів Ларрі Кінгу про нову гонку озброєнь та демократію у Росії та США

Путіна зачепило те, що американські дипломати в листуванні, яке опублікував WikiLeaks, порівняли їх з Мєдвєдєвим з героями коміксів Бетменом і Робіном.

 Прем'єр-міністр Росії Володимир Путін дав інтерв'ю відомому телеведучому CNN Ларрі Кінгу, де торкнувся майбутнє договору про СНО, ситуації з демократією в РФ і США і розповів про своє ставлення до скандальних публікацій WikiLeaks.

Витяги з інтерв'ю опубліковані в середу на сайті CNN англійською мовою. Очікується, що саме інтерв'ю тривалістю близько години вийде в ефір о 05:00 четверга за Москвою (04:00 за Києвом).

Зокрема, Кінг запитав, чи ймовірна нова гонка озброєнь, якщо РФ і НАТО не прийдуть до угоди про "спільний ракетний щит", а також якщо договір по СНО не буде ратифікований у США.

"Якщо на наші пропозиції будуть дані тільки негативні відповіді і вздовж нашого кордону будуть додаткові загрози третього позиційного району (ПРО), то Росія просто зобов'язана буде забезпечувати свою власну безпеку різними засобами, в тому числі встановлювати нові ударні комплекси, нову ракетно-ядерну техніку… Це не наш вибір. Ми не хочемо, щоб це відбулося", - відповів Путін.

Нагадаємо, новий договір по СНО президенти Росії і США підписали 8 квітня 2010 року в Празі. Сторони мають намір за сім років скоротити загальну кількість боєзарядів на третину.

Договір повинен бути схвалений обома палатами російського парламенту, а також сенатом США.

У своєму інтерв'ю Путін також порадив американським політикам, які критикують демократію в Росії, не втручатися у вибір росіян

Кінг нагадав про документи WikiLeaks, у яких наводяться висловлювання, нібито зроблені главою оборонного відомства США Робертом Гейтсом в розмові з французьким колегою, про те, що російська демократія зникла, а влада сконцентрувалася в руках спецслужб.

Путін у відповідь нагадав про особливості американської виборчої системи, вирішальним чинником у якої є голоси не безпосередньо виборців, а членів колегії вибірників.

У результаті цього, зокрема, за підсумками двох останніх президентських виборів в США переможцями стали кандидати, які отримали меншу кількість голосів простих виборців, ніж їхні суперники

За словами Путіна, коли він нагадує про це американським колегам, він чує від них:" Не втручайтеся в наші справи. Це наші традиції".

"Я хотів би порадити нашим колегам: "Не втручайтеся і ви в суверенний вибір російського народу", - сказав російський прем'єр.

Щодо WikiLeaks, Путін заявив, що не бачить катастрофи у появі в Інтернеті службових документів американських дипломатів. "Витоки, подібні до цієї, відбувалися і раніше, тому я не бачу в цьому ніякої катастрофи", - сказав Путін.

Проте російського прем'єра зачепило те, що американські дипломати в листуванні, яке опублікував WikiLeaks, порівняли їх з президентом Росії Дмитром Мєдвєдєвим з героями коміксів Бетменом і його молодшим партнером Робіном.

"Суть в тому, що це справа нашої взаємодії, яке є важливим чинником внутрішньої політики країни. Однак, відверто кажучи, ми не підозрювали, що це (оцінка взаємодії) буде зроблено з такою пихою, грубістю і настільки неетично", - сказав Путін.

Зазначимо, що це вже друге інтерв'ю Путіна Ларрі Кінгу. Перше, у вересні 2000 року, запам'яталося відповіддю Путіна на запитання журналіста, що трапилося з російським підводним човном "Курськ".

Путін, який тоді займав пост президента, коротко відповів: "Він потонув".

Телепередача Ларрі Кінга виходить безперервно протягом 25 років і занесена до Книги рекордів Гіннеса, За свою кар'єру ведучий провів більше 40 тисяч інтерв'ю з кінозірками, політиками, бізнесменами та громадськими діячами.

Читайте також:

Росія припустила початок нової гонки озброєнь

Путін поглузував з німців: у вас навіть дров немає

Меркель дорікнула Путіну, що його політика розходиться з політикою Росії

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: