Путін дотримав слова: російських опозиціонерів "отоварили дубиною" як ніколи

Останній мітинг російської опозиції міліція розігнала як ніколи жорстоко. Експерти вважають, що руки правоохоронцям розв'язали слова Путіна про "отоварювання" "дубиною по голові".

Мітинг російських опозиційних сил, що проходив напередодні на Тріумфальній площі в Москві, міліція розганяла дуже жорстоко.

За словами свідків, ОМОН цього разу діяв жорсткіше, ніж при розгоні аналогічної акції місяць тому.

Експерти пояснюють це висловленим днями прем'єром Путіним напуттям "отоварювати" мітингувальників "дубиною по голові". Міліціонери тягли людей, які брали участь в акції, до автозаку, схопивши за руки і ноги. Били головою об автобус, викручували руки. Застосовували насильство навіть до тих, хто не пручався.

З натовпу висмикували найактивніших учасників акції. Кожного разу, коли людину закидали в автозак, мітингувальники починали скандувати: "Росія без Путіна!" Складалося враження, що міліція свідомо провокує антиурядові гасла.

В акції на Тріумфальній площі взяли участь близько 1000 людей. У результаті були затримані десятки людей, в тому числі організатори мітингу - Борис Нємцов, Ілля Яшин, Едуард Лімонов. Серед затриманих виявився також лідер "Лівого фронту" Сергій Удальцов.

Нємцова, Яшина і Михайла Шнейдера супроводжували депутати Європарламенту. На очах у європарламентарів Нємцова омонівці відвели в автозак. Європейських депутатів, незважаючи на погрози ГУВС "видаляти" їх з місця проведення несанкціонованого мітингу разом з іншими, не чіпали.

Голова підкомітету Європарламенту з прав людини Хайді Хаутала заявила, що "вражена жорстокістю влади".

Як і попереджали в ГУВС, міліція була готова жорстко розганяти мітинг з самого ранку 31 серпня. До вечора Тріумфальна площа була буквально взята в кільце силами ОМОНу. На площу прибули більше двадцяти автобусів з міліціонерами, бійцями ОМОНу і ДПС. В збройовому провулку і на 2-й Брестській вулиці стояли ще кілька десятків автобусів з військовослужбовцями внутрішніх військ і співробітниками першим і другим оперативних полків ГУВС Москви.

Головний редактор радіостанції "Эхо Москвы" Олексій Венедиктов розповів, що за розпорядженням начальника ГУВС Володимира Колокольцева на Тріумфальній площі були встановлені камери спостереження. Як пообіцяв Венедиктов, після вивчення записів громадська рада буде робити висновки про правомірність дій міліції.

Співголова руху "Солідарність" Борис Нємцов відзначив: "ми маємо клінічний випадок ненависті влади до власного народу". Як нагадав опозиціонер, за законом міліція не має права застосовувати кийки проти учасників мітингів.

Обурення опозиціонерів викликали і грубі висловлювання прем'єр-міністра Володимира Путіна щодо подібних акцій. В інтерв'ю газеті "Комерсант" Путін відзначив: "Ось у Лондоні визначили місце. Де не можна, б'ють дубиною по голові. Не можна? Прийшов? Отримай, тебе отоварили. І ніхто не обурюється!" - заявив прем'єр.

Голова Московської Гельсінкської групи Людмила Алексєєва, коментуючи ці слова, заявила, що опозиція виходить "не для того, щоб отримати палицею по голові". "Я помру, якщо мене палицею по голові вдарять. Звичайно, там є люди, які хочуть побитися, але такі на кожен захід приходять", - зазначила правозахисниця.

Соціологи тим часом відзначають, що, за даними опитувань, росіяни, хоча і засуджують неправомірне застосування сили, протест "незгодних" не дуже підтримують. Більшість опитаних "Левада-Центром" вважають, що опозиціонери не висувають ніяких вимог, які були б важливими для всього населення.

Читайте також:

Лідерів російської опозиції судитимуть за мітинги

Посольство РФ в Києві оточили колючим дротом

Під час акції протесту в Петербурзі міліція затримала 90 опозиціонерів

Євродепутати критикують російську владу за жорстокість до опозиціонерів

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: