Путін відмовився брати гроші у МВФ

Росія зараз має в своєму розпорядженні достатні міжнародні (золотовалютні) резерви, тому необхідності використовувати резервну позицію в МВФ зараз немає.

Росія не скористається кредитом Міжнародного валютного фонду (МВФ) найближчим часом, а також не буде виступати як донор у програмі СПЗ (спеціальних прав запозичення). Таку заяву зробив прем'єр-міністр країни Володимир Путін.

"Ми користуватися не будемо, але і виступати в якості донора теж не будемо", - повідомив Путін.

Віце-прем'єр і міністр фінансів Олексій Кудрін, у свою чергу, відзначив, що Росія має право на отримання 8,84 мільярда доларів у вигляді СПЗ за програмою МВФ.

Кудрін додав, що Росія зараз має в своєму розпорядженні достатні міжнародні (золотовалютні) резерви, тому необхідності використовувати резервну позицію в МВФ зараз немає.

На початку квітня на саміті лідерів країн "Великої двадцятки" (G20) було прийнято рішення збільшити на пів трильйона доларів ресурси МВФ для боротьби з кризою. У червні поточного року Олексій Кудрін повідомив, що країни - учасники МВФ вже зібрали понад 400 мільярдів доларів. При цьому, за словами Кудріна, в цю суму входять внески Росії, Бразилії та Китаю.

Точна сума внесків, які робляться окремими країнами, пока не відома. У травні повідомлялося, що російська сторона має намір придбати облігації МВФ на 10 мільярдів доларів.

Ресурси самого фонду за останній час істотно скоротилися, оскільки МВФ в умовах кризи був змушений виділити стабілізаційні кредити ряду держав. Зокрема, допомога фонду отримали Україна, Угорщина, Пакистан, Туреччина, Мексика і Польща.

Читайте також:

МВФ розчарований співпрацею з Україною

Головний економіст МВФ заявив про відновлення світової економіки

Білорусь розпродасть ключові держпідприємства, щоб догодити МВФ

Росія закликала створити нову глобальну фінансову систему

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: