Путін вимагав від Байдена гарантій щодо НАТО, яке “освоює українську територію”

Путін вимагав від Байдена гарантій щодо НАТО, яке “освоює українську територію”

Фото: http://kremlin.ru/

Господар Кремля вкотре звинуватив Україну у невиконанні Мінських домовленостей.

Пресслужба Кремля виклала свою версію конфіденційної онлайн-зустрічі президента РФ Володимира Путіна та президента США Джо Байдена, яка відбулася у вівторок, 7 грудня.

Як йдеться у повідомленні, основна частина розмови стосувалася ситуації довкола України.

У пресслужбі російського президента підтвердили, що американський лідер акцентував на  загрозливому характері пересування російських військ поблизу українських кордонів і позначив санкційні заходи, які США та їхні союзники будуть готові застосувати у разі подальшої ескалації ситуації.

Водночас Путін звинуватив НАТО у тому, що Альянс “застосовує небезпечні спроби освоєння української території та нарощує військовий потенціал” біля кордонів РФ.

“Росія серйозно зацікавлена у отриманні надійних, юридично зафіксованих гарантій, що виключають розширення НАТО у східному напрямку та розміщення у суміжних з Росією державах ударних наступальних систем озброєнь”, - йдеться у повідомленні Кремля.

Лідери домовилися доручити своїм представникам розпочати предметні консультації з цих питань.

Окрім того, Путін запропонував Байдену обнулити всі обмеження на функціонування посольств для нормалізації відносин. При цьому він згадав про союзництво в роки Другої світової війни, наголосивши, що тодішнє союзництво має бути “прикладом для вибудовування контактів”.

Обидва президенти висловили готовність до продовження взаємодії з кримінально-процесуального та оперативно-технічного напрямів боротьби з кіберзлочинністю.

Нагадаємо, під час онлайн-саміту з російським лідером Володимиром Путіним президент США Джо Байден висловив глибоке занепокоєння Сполучених Штатів та європейських союзників з приводу нарощування збройних сил Росії, які "оточують Україну".

Читайте також:

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
"Український" скандал у Вашингтоні
Наступна публікація