Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Путін визнав: "Газпром" виставив "позиції, що важко реалізуються" на перемовинах із "Нафтогазом"

Москва готується збільшити поставки газу балтійським маршрутом удвічі.

Президент РФ Володимир Путін визнав, що російський "Газпром" та український "Нафтогаз" виставляють на переговорах у Відні щодо подовження транзиту газу через Україну до держав Євросоюзу "позиції, що досить важко реалізуються".

Як передає ТАСС, Росія нібито, за словами Путіна, не має наміру припиняти транзит через територію України, але очікує введення в експлуатацію газопроводу "Північний потік - 2", який збільшить поставки газу до ЄС вдвічі балтійським маршрутом.

Путін висловив надію на те, що компанії РФ та України знайдуть прийнятне рішення щодо транзиту газу до країн ЄС. "Ми зараз, як ви знаєте, ведемо перемовини з нашими українськими партнерами, вони відбуваються у Відні, я так бачу, що з обох боків лунають позиції-запити, прямо скажу, які досить важко реалізуються, - сказав Путін. - Але, сподіваюся, що все-таки учасники цих перемовин, а це, насамперед, господарчі суб'єкти з обох сторін, знайдуть прийнятні для них рішення".

На думку президента Путіна, "Північний потік - 2" є комерційним проектом. "Хочу наголосити - це чисто комерційний проект, уряд фактично не бере у ньому участь, і так, щоб не було жодних тлумачень, вже багато разів про це говорив, ще раз хочу про це сказати - це зовсім не означає, що Росія має намір припинити транзит через територію України", - зазначив він.

Як повідомлялося, 18 листопада російський "Газпром" скерував українському "Нафтогазу" офіційну пропозицію щодо подовження транзиту газу. Він пропонує Україні або подовжити старий транзитний контракт, який завершується 31 грудня цього року, або укласти новий договір на один рік. Міністр енергетики та захисту навколишнього середовища України Олексій Оржель назвав неприйнятною таку пропозицію. Глава Кабміну Олексій Гончарук каже, що Україна не зацікавлена в укладенні проміжного контракту. Повинен бути довгостроковий контракт, у рамках якого сторони будуть працювати на європейських умовах.

Відео Український "Нафтогаз" виграв процес, що розглядав скаргу російського "Газпрому"

Суд Швеції залишив у силі перше з трьох рішень Стокгольмського арбітражу. Ідеться про апеляцію на вердикт від травня 2017 року, в якому відхилено претензії росіян за положенням "бери або плати". Нинішнє рішення Апеляційного суду оскаржити не можна.  

Український "Нафтогаз" виграв процес, що розглядав скаргу російського "Газпрому"

Залиште свій коментар

Вибір редакції