Путін вніс до Держдуми проект щодо ДЗЗСЄ

Володимир Путін вніс до Держдуми проект закону "Про припинення Російською Федерацією дії Договору про звичайні збройні сили в Європі".

Нарада Володимира Путіна з Радою безпеки РФ
news.yahoo.com
Все відбувається за планом: Путін вніс законопроект про припинення дії ДЗЗСЄ до Держдуми.

Президент РФ Володимир Путін вніс до Держдуми законопроект "Про припинення Російською Федерацією дії Договору про звичайні збройні сили в Європі", повідомляє агенція "РИА Новости" з посиланням на представника апарату нижньої палати російського парламенту.

Вперше президент РФ Володимир Путін заявив про можливість припинення Росією зобов'язань з ДЗЗСЄ в разі відсутності прогресу в переговорах з НАТО під час оголошення щорічного послання Федеральним зборам 26 квітня.

Президент Росії зауважив, що в разі відсутності прогресу в переговорах Росія може розглянути можливість припинення зобов'язань із виконання договору. Він зауважив, що час і партнерам РФ скоротити озброєння, бодай Європі, поки ж вони їх начебто тільки збільшують.

Голова держави, звертаючись до парламентарів, також попросив Федеральні збори підтримати цю пропозицію.

Президент Росії підписав 13 липня указ про припинення дії ДЗЗСЄ й пов'язаних з ним міжнародних договорів у зв'язку "з винятковими обставинами, що стосуються змісту ДЗЗСЄ, загрожують безпеці РФ і вимагають ухвалення невідкладних заходів". Дія ДЗЗСЄ і цих угод припиняється через 150 днів з дати отримання повідомлень.

МЗС Росії 14 липня повідомив про передачу повідомлення про припинення депозитаріям і державам-учасникам ДЗЗСЄ. Росія припинила дію ДЗЗСЄ "доти, доки країни НАТО не ратифікують угоду про адаптацію і не почнуть сумлінно виконувати цей документ", повідомив раніше МЗС.

У договорі беруть участь 30 держав, проте з моменту відкриття документу до підписання цю угоду ратифікували тільки Росія, Білорусь, Казахстан і Україна.

Голова російського МЗС Сергій Лавров раніше заявив, що, незважаючи на запровадження Росією мораторію на дії адаптованого Договору, РФ готова обговорювати цю тему.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: