Путін з Бушем домовилися

Росія вважає, що США найближчим часом погодяться на пропозицію разом встановити спільні системи ПРО.

Росія вважає, що США найближчим часом погодяться на російську пропозицію разом використовувати Габалинську РЛС в цілях протиракетної оборони, заявив помічник президента РФ Сергій Приходько. 

Сьогодні президент Росії Володимир Путін запропонував лідерові США Джорджу Бушу спільно використовувати орендовану Росією в Азербайджані базу в Габалі, щоб установити там спільні системи ПРО.

"Ми уважно розглянули пропозиції США. У нас є власні ідеї, я їх детально виклав президентові США. Перша, щоб (спільно) використовувати орендовану нами РЛС в Азербайджані Габала", - сказав Путін.

За його словами, він у середу розмовляв стосовно цього питання з президентом Азербайджану, що, як сказав Путін, буде тільки радий, якщо його країна зробить свій внесок у міжнародну безпеку. "Діюча угода дозволяє нам це робити (спільно використовувати РЛС)", зазначив Путін.

"Ми зможемо використовувати базу в автономному режимі, - додав Путін. - Розміщення системи ПРО в Азербайджані захистить не тільки частину Європи, але і всю Європу і виключить можливість падіння ракет на європейські країни. Замість цього осколки можуть потрапити в море або океан".

Як зазначили обидва президенти, найближчим часом над пропозиціями про створення спільних ПРО почнуть працювати фахівці з військового відомства та міністерств закордонних справ обох країн.

За словами Путіна, використання цього варіанту ПРО зніме необхідність розміщувати ударні комплекси Росії біля європейських кордонів і перенаправляти ракети.

У свою чергу Буш повідомив про те, що Росія і США домовилися провести стратегічний діалог стосовно проблеми протиракетної оборони за участю військових і дипломатів.

"У нас зараз був дуже конструктивний діалог, зокрема, щодо ПРО. Ми висловили свою занепокоєність, яка полягає у тому, що ПРО не є актом, який би вчинив друг. Путін зробив цікаву пропозицію, у результаті цього ми вирішили провести стратегічний діалог, у якому будуть задіяні представники військових структур, МЗСів", - сказав Буш.

За його словами, це буде серйозна стратегічна дискусія. "Це дуже серйозне питання, і треба переконатися, що кожна сторона розуміє позицію іншої цілком. У результаті такої дискусії буде краще розуміння технологій, які будуть задіяні в ПРО і будуть зрозумілі можливості для співробітництва", сказав Буш.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: