Путін запросив прем'єра Польщі до Катині - миритися

Російський та польський прем'єри зустрінуться у квітні на могилі розстріляних НКВС поляків.

Прем'єр-міністр Росії Володимир Путін запросив свого польського колегу Дональда Туска відвідати в квітні 2010 року спільні меморіальні заходи в Катині, де в 1940 році органами НКВС були розстріляні більше 4 тисяч польських військовослужбовців, а пізніше тут же нацисти розстріляли військовополонених Червоної армії.

Як повідомила прес-служба Путіна, запрошення було передане під час ході телефонної розмови, яка відбулася за ініціативою російської сторони. Польська сторона його "з вдячністю прийняла".

Міністр закордонних справ Польщі Радослав Сикорський підтвердив цю інформацію і висловив сподівання, що "ці спільні заходи (у Катині) будуть черговим кроком в польсько-російському примиренні".

Меморіальний комплекс Катинь розташований у 18 кілометрах на захід від Смоленську в Катинському лісі. У квітні цього року в Катині пройдуть меморіальні заходи на згадку про загиблих тут радянських і польських громадян.

В період масових репресій 1930-х років тут поховали розстріляних в Смоленську радянських громадян - близько 8 тисяч людей, тут же в 1940 році органами НКВС були розстріляні і поховані більше 4 тисяч польських військовослужбовців, які після розділу Польщі опинилися восени 1939 року на радянській території. Пізніше в Катині нацистськими окупантами були розстріляні військовополонені Червоної армії.

Відомим це місце стало в 1943 році після виявлення німцями поховань польських офіцерів. З того часу Катинська трагедія стала одним з проблемних питань у взаєминах між Росією і Польщею, а слово "Катинь" стало для поляків символом зла.

Читайте також:

"Визвольні походи" 1939-1940 р. були найбільшою помилкою Сталіна

У Польщі згадали жертв "великоросійського шовінізму"

Ракети США у Польщі розмістять біля кордону з Росією

Прем'єра Польщі вимагають відправити під трибунал за газову угоду з Росією

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: