Путін застерігає від нової Карибської кризи

Ситуація з розміщенням ПРО в Європі має деяку схожість з тією, яка привела до Карибської кризи 1962 року, - заявив В.Путін.

Ситуація з розміщенням елементів американської ПРО в Європі має деяку схожість з тією, яка привела до Карибської кризи 1962 року, заявив президент РФ Володимир Путін на підсумковій прес-конференції саміту Росія-ЄС.

Коментуючи плани США щодо розміщення ПРО в Європі, Путін відзначив, що "в середині 60-х років минулого століття аналогічні дії СРСР викликали Карибську кризу".

"Для нас ситуація технологічно дуже схожа. Ми залишки баз з В'єтнаму, з Куби вивели і все там ліквідували, а біля наших кордонів такі погрози для нашої країни сьогодні створюються", - зауважив Путін.

В той же час, за його словами, зараз це не привело до кризи, подібної до Карибської. Путін нагадав, що Росія не виходила з договору про протиракетну оборону, а цей крок був зроблений США.

"Ми просили його не робити, після цього було ухвалено рішення розвернути інфраструктуру безпосередньо біля наших кордонів", - нагадав Путін.

Російський президент відзначив, що відносини Росії і США істотно змінилися останніми роками. "Я повністю згоден з президентом Бушем, коли він говорить, що ми вже не вороги, ми - партнери. Не в останню чергу вирішувати проблеми подібного роду допомагають і наші особисті відносини з президентом Бушем, відносини довіри, і я також з повним правом, як і він називає мене другом, також можу назвати його своїм особистим другом”, - сказав Путін.

Він відзначив, що технологічні проблеми у сфері безпеки для Росії украй важливі, у зв'язку з цим Москва запропонувала Вашингтону цілу систему сумісних кроків. "Сумісних не тільки з американцями, але і з європейцями", - підкреслив російський президент.

Він нагадав, що Росія запропонувала визначити загальні погрози, параметри системи, а також параметри демократичного доступу. "По суті, ми на жаль, поки що відповідей на наші пропозиції не отримали. У тому числі і на пропозицію відкрити Центр взаємної інформації про пуски ракет в Брюсселі, зробивши наших європейських партнерів повноцінними учасниками цього процесу", - сказав глава російської держави.

Як позитивний факт він відзначив, що російські заклопотаності були почуті американською стороною. "Це я почув і від держсекретаря Райс, і від міністра оборони США, які недавно були в Москві. Ми зрозуміли, що наші заклопотаності почуті і партнери думають про те, як нейтралізувати погрози, які, як ми вважаємо, для нас створюються", - сказав Путін.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: