Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Путін заявив, на яких умовах погодиться на присутність миротворців ООН на Донбасі

Свою заяву лідер РФ назвав "дорученням" міністру закордонних справ.

Президент Росії Володимир Путін заявив, що він готовий погодитися на присутність миротворців ООН на Донбасі.

Утім, очікувано, що Путін одразу наголосив на умовах, за яких може розглядати такий варіант розвитку подій.

Про це президент РФ заявив під час прес-конференції саміту БРІКС у китайському Сямені.

"Я вже неодноразово говорив, що підтримую і місію озброєння ОБСЄ. Але сама організація відмовляється від озброєння своїх співробітників, оскільки не має ні відповідного персоналу, ні досвіду подібної роботи. У цьому контексті наявність миротворців ООН, навіть не миротворців, а тих людей, які забезпечують безпеку місії ОБСЄ, вважаю цілком доречним. І не бачу тут нічого поганого", - заявив Путін та додав, що "вважає, що це пішло б на користь вирішенню проблеми на південному сході України".

"Але, зрозуміло, що може йтися тільки про функції забезпечення безпеки співробітників ОБСЄ",  - наголосив лідер РФ.

"Друге - ці сили повинні перебувати на лінії розмежування і не на якихось інших територіях. Третє - рішення цього питання має відбутися не інакше як після розведення сторін і відведення важкої техніки. Ну, і й це не може бути вирішено без прямого контакту з представниками самопроголошених республік "ДНР" і "ЛНР". Я вважаю, на мій погляд, все це піде на користь вирішення проблеми на південному сході України. Міністр тут. Будемо вважати, що це доручення міністру закордонних справ - внести відповідну резолюцію на розгляд Ради Безпеки ООН", - заявив Путін. 

Нагадаємо, що раніше лідери Німеччини та Франції Ангела Меркель та Еммануель Макрон закликали президентів Росії та України забезпечити "шкільне перемир'я" на Донбасі.  Мовляв, після переговорів "нормандської четвірки" 22 серпня безпекова ситуація на Донбасі суттєво не покращилася, а перемир'я дотримується не у повному обсязі. На думку Петра Порошенка, який привітав відповідну заяву лідерів Франції та Німеччини, заклик стосувався передусім президента Росії Володимира Путіна, як країни-агресора та сторони конфлікту. 

Залиште свій коментар

Вибір редакції