Путін заявив, що РФ розпочинає розроблення нових ракет середньої і меншої дальності

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Російський президент вважає це "адекватною відповіддю на дії США".

РФ займеться розробленням ракет середньої і меншої дальності, але не буде їх розміщувати, поки цього не зроблять Сполучені Штати.

Про це 23 серпня повідомив російський президент Володимир Путін, передає ТАСС.

"Ми говорили про це, я говорив про це неодноразово. Позавчора ще раз сказав про це в Марселі. Ще раз можу повторити тут, в Гельсінкі. Росія не розміщуватиме ракет, а ми будемо, звичайно, працювати тепер над такими системами середньої дальності і меншої дальності, доти, доки в тому чи іншому регіоні світу не з'являться відповідні ударні системи американського виробництва ", - сказав Путін.

За його словами, Москва поки не почула у відповідь реакції ні від США, ні від європейських партнерів. Путін нагадав заяви, що була випробувана ракета Tomahawk морського базування, яку пристосували для пусків з землі. За його словами, пуски цих ракет можуть бути здійснені з тих установок, які вже розташовані в Румунії і найближчим часом повинні з'явитися в Польщі.

"Досить поміняти тільки програмне забезпечення. Я не впевнений, що наші американські друзі будуть інформувати навіть європейських партнерів про те, яке програмне забезпечення у них в цих системах знаходиться. Для нас це означає, що виникають нові загрози, на які ми відповідним чином повинні реагувати ", - сказав Путін.

Нагадаємо, у грудні США заявили про намір вийти з ДРСМД, однак на прохання деяких союзників по НАТО, зокрема Німеччини, дали Росії ще два місяці на знищення ракет 9М729. Оскільки цього не відбулося, то на початку лютого Вашингтон почав процедуру виходу з ДРСМД.

Своєю чергою, 3 липня президент РФ Володимир Путін підписав закон про призупинення участі його країни в ДРСМД. Договір офіційно припинив діяти 2 серпня.

Після цього глава Пентагону повідомив, що США прискорюють розробку нових ракетних систем. Країна вже почала роботу над "мобільними системами неядерних крилатих і балістичних ракет наземного базування".

Між тим президент США Дональд Трамп повідомив про обговорення можливості укладання нового договору щодо ядерних озброєнь з Росією та Китаєм.

Відео Новий ракетний договір між ядерними державами пропонують у Німеччині

У Москві заявили, що це сталося за ініціативою американської сторони. Тоді, як у Вашингтоні і у НАТО провину покладають на Росію. В Альянсі заявили - повністю підтримують американське рішення, і обіцяють відповідальну реакцію на ризики, пов'язані з російською ракетою 9М729 . Саме її використання, на думку Вашингтона і НАТО, порушувало умови підписаної у 1987 році угоди.  

Новий ракетний договір між ядерними державами пропонують у Німеччині

Залиште свій коментар

Вибір редакції