Путін знявся у кіно про свою молодість розвідника

Російський прем’єр з’явиться у документальній стрічці про падіння Берлінської стіни. Тоді Путін як співробітник КДБ зупинив натовп, що штурмував будівлю радянської розвідки.

Прем'єр-міністр Володимир Путін з'явиться у фільмі про падіння Берлінської стіни.

Вперше в документальній стрічці буде представлено не тільки його протокольне інтерв'ю. Фільм Володимира Кондратьєва "Стіна" буде показаний на російському каналі НТВ 8 листопада.

Вихід фільму приурочений до 20-ї річниці падіння Берлінської стіни. У рік руйнування стіни Путін був агентом КДБ у Дрездені, і його роль в об'єднанні двох Німеччин не така вже й велика. Однак він був "одним з небагатьох радянських громадян, кого безпосередньо торкнулися виступу гедеерівских демонстрантів", відзначає Кондратьєв.

"У Дрездені натовп розгромив будівлю "Штазі", а потім готувалася взяти штурмом маєток, де працювали Путін і його товариші по радянській розвідці. Путіну вдалося вмовити натовп відступити", - нагадав журналіст НТВ.

Про цю історію розповідав у спогадах сам Путін, а програма "Время" описала дану подія з героїчним подробицями: нібито Путін зустрів натовп з пістолетом у руках і пригрозив стріляти в тих, хто увійде на радянську територію.

Зустріч Кондратьєва з Путіним тривала близько півгодини, більшість спогадів прем'єра, у тому числі й особистого характеру, ввійшли у фільм.

У стрічці також беруть участь президент СРСР Михайло Горбачов, президент ФРН в 1984-1994 роках Ріхард фон Вайцзеккер, генсек ЦК СЄПН Егон Кренц і багато інших політиків.

Оглядач НТВ Володимир Кондратьєв пропрацював в Німеччині понад 11 років, а до цього ще п'ять років навчався в Лейпцигу та Берліні. Наприкінці 1980-х він працював завідувачем корпунктом Держтелерадіо в Бонні (ФРН). Тема падіння Берлінської стіни Кондратьєву, за власними словами, "особисто дуже близька".

Будівництво стіни, Берлін розділила на дві частини, почалося в 1961 році. Стіна, що простягнулася в межах міста більш ніж на 43 кілометри, була покликана перешкодити людям бігти з радянської зони окупації на Захід.

Лише 9 листопада 1989 кордон між двома частинами міста було відкрито. У наступному році стіну знесли, зберігши для історії тільки один її відрізок. За деякими даними, при спробі подолати Берлінську стіну і бігти на Захід загинули більше тисячі людей (за офіційними підрахунками - 125 людей).

Читайте також:

Берлусконі скасував зустріч з королем Йордані, щоб погуляти на вечірці Путіна

Росіяни оцінили діяльність Путіна на "трійку з плюсом"

Путін з автоматом став героєм популярного мультика

Путін відкрив біля Сочі центр з розведення леопардів 

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: