Путін зобов'язав росіян встановлювати вітчизняний софт на смартфони, комп'ютери та телевізори

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Російський президент підписав закон.

Президент Володимир Путін підписав закон про обов'язкове попереднє встановлення російського програмного забезпечення на смартфони, комп'ютери і телевізори з функцією Smart TV.

Документ 2 грудня опублікований на офіційному порталі правової інформації.

Законопроєкт про встановлення російського софта на продавані в Росії гаджети був внесений до Держдуми у липні. У листопаді він пройшов третє читання і був схвалений Радою Федерації. Згідно з документом, перелік гаджетів, які потрапляють під цю вимогу, список програм, які повинні бути на них встановлені, а також порядок їх установки визначить уряд. 

Спочатку ввести обов'язкове попереднє встановлення російського софту на гаджети, призначені до продажу в Росії, запропонувала Федеральна антимонопольна служба.

Ініціативу різко розкритикували виробники і продавці електроніки. Закон порушує принципи міжнародних договорів, а його виконання може призвести до монополізації в сфері розробки російського програмного забезпечення.

Як повідомлялося раніше, у російську Держдуму внесли законопроєкт про обов’язкову ідентифікацію електронної пошти через номер телефону. Пропонується зобов’язати поштові сервіси обмежувати передавання листів з забороненою в Росії інформацією упродовж доби після отримання такої вимоги від влади. Сенатори вважають, що такий закон знизить кількість неправдивих повідомлень про теракти.

Залиште свій коментар

Вибір редакції