Путін зробив з Туска "великого оптиміста"

Туск заявив журналістам, що після зустрічі у четвер в Давосі з главою уряду РФ Володимиром Путіним відчув себе оптимістом. Деталі - на відео (без коментарів. АР).

Прем'єр-міністр Польщі Дональд Туск заявив журналістам, що після зустрічі у четвер в Давосі з главою уряду РФ Володимиром Путіним відчув себе "дещо великим оптимістом".

Торкаючись можливого розміщення РФ ракетного комплексу "Іскандер" в області Калінінграда, Туск сказав, що "одержав від Путіна вичерпну інформацію, що стосується позиції Росії з даного питання" і після розмови з російським прем'єром відчуває себе "дещо великим оптимістом".

США мають намір розмістити до 2013 року десять ракет-перехоплювачів в Польщі, а також радар в Чехії під приводом захисту від передбачуваної ракетної загрози з боку Ірану. Передбачається, що американська база ПРО буде розміщена в містечку Редзіково в чотирьох кілометрах від міста Слупська (Помор'я).

Росія побоюється, що ці системи загрожуватимуть її безпеці. Російське керівництво вважає, що як відповідь на розміщення елементів американської ПРО в Європі Росія може розмістити в області Калінінграда ракетні комплекси "Іскандер", а також здійснювати радіоелектронне придушення елементів ПРО.

Коментуючи підсумки зустрічі з Путіним, Туск сказав також, що розраховує "на швидке вирішення всіх спірних питань щодо газу між РФ і Україною".

Зі східного напряму Польща дотепер одержує 76% обумовленого в контрактах об'єму газу, оскільки не виконується контракт на поставку газу через Україну компанією "РосУкрЕнерго".

Прем'єр-міністр РФ прийняв запрошення Туска відвідати Польщу. За словами глави польського уряду, візит Володимира Путіна можливий "наймовірніше ближче до весни".

Останній раз Путін відвідував Польщу в 2005 році, коли займав пост президента РФ. Він брав участь в пам'ятних заходах, присвячених 60-річчю звільнення Радянською армією концтабору в Освенцимі.


Читайте також:

У Польщі президент і прем'єр переплюнули Ющенка і Тимошенко

У Польщі президент і прем'єр не поділили літак

Туск розповів Тимошенко про підготовку Євро-2012

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: