Путін зрозумів, чому Білорусь не визнає незалежність Абхазії

Російський прем'єр розуміє, що визнання Мінськом Південної Осетії та Абхазії буде коштувати Білорусі і без того не безхмарних відносин з Європою. Тому поважає вибір країни.

Невизнання Мінськом незалежності Південної Осетії і Абхазії може мати один позитивний ефект: нормалізацію відносин Білорусі з Заходом.

Про це заявив прем'єр-міністр РФ Володимир Путін, відзначивши, що Росія очікувала від Білорусії підтримки,але це питання повинна вирішувати кожна держава для себе.

"Є, правда, позиція Кіси Вороб'янінова, який говорив, що існують проблеми, за якими торг недоречний", - процитував Путін. "У цілому я поділяю позицію Кіси, але в кінцевому підсумку це те питання (про визнання Південної Осетії і Абхазії), яке відноситься до суверенного права білоруської держави і до суверенного права сформулювати це рішення законно обраним президентом", - відзначив прем'єр РФ.

Білорусія вже більше року розглядає питання визнання незалежності двох кавказьких республік. На думку експертів, Мінськ побоюється, що такий крок зашкодить розвитку відносин, зокрема, з Євросоюзом.

"Ми завжди виступали за нормалізацію відносин Білорусі з західними країнами ... Якщо це буде відбуватися на цьому ґрунті, то вже є якийсь позитивний ефект", - сказав Путін.
У той же час прем'єр нагадав, що особисто ніколи не ставив це питання на міжнародних зустрічах, у тому числі з Білоруссю.

За словами Путіна, Росія завжди підтримувала Білорусію на зовнішній арені, а питання визнання Південної Осетії і Абхазії - суверенне право цієї країни.

Разом з тим, Путін визнав, що йому зрозумілі питання російської громадськості щодо невизнання Білоруссю Південної Осетії і Абхазії.

"У Росії, дійсно, очікували, що Білорусь швидко, енергійно і ефективно підтримає Росію з даного питання. Ми бачимо, що цього не відбувається", - констатував він.

Росія визнала незалежність Південної Осетії і Абхазії в кінці серпня 2008 року. Крім РФ, незалежність Південної Осетії і Абхазії визнали Венесуела, Нікарагуа і Республіка Науру.

Читайте також:

Лукашенко втік від Путіна до Венесуели

Росія, Білорусь та Казахстан хочуть перейти на єдину валюту

Президента Білорусі оголосили персоною нон-грата в Польщі
 

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: