Путіна звинуватили у підкупі князя Монако: dacha та рибалка за олімпіаду в Сочі

Князь Монако Альбер II у 2007 році, начебто, прийняв дорогі дарунки від Володимира Путіна, тому проголосував за Сочі як за місце проведення зимової Олімпіади.

Князь Монако Альбер II у 2007 році був підкуплений тодішнім президентом Росії Володимиром Путіним, і тому проголосував за Сочі як за місце проведення зимової Олімпіади в ранзі члена Міжнародного Олімпійського Комітету.

Про це заявив колишній радник монарха у справах безпеки і розвідки. Засновник розвідувальної служби Монако Роберт Ерінджер направив в МОК офіційну скаргу з приводу конфлікту інтересів.

Текст скарги опубліковано у блозі Ерінджера. На думку викривача, його колишній патрон порушив етичний кодекс МОК, дозволивши собі прийняти дорозі подарунки від голови зарубіжної держави. У МОК підтвердили, що заява Ерінджера до комітету надійшла, але від докладніших коментарів утримуються.

У скарзі, направленій в МОК 12 грудня 2010, Ерінджер нагадує, що в квітні 2006 року Альбер II прийняв допомогу Росії при організації експедиції на Північний полюс, після чого був почесним гостем на урочистому обіді в Кремлі.

В іншому повідомленні Ерінджер пише, що ще за сім місяців до голосування у Гватемалі, яке визначило країну-господарку Олімпійських ігор, "російськими робітниками почала зводитися dacha (традиційний російський будинок) з трьома спальнями на території Roc Agel, приватного маєтку Князя Альбера в горах за Монако".

Після голосування у Гватемалі, коли Альбер II дійсно підтримав кандидатуру Сочі, Володимир Путін запросив Альбера II на "широко розрекламовану рибалку, яка була сприйнята світовою пресою як знак подяки за підтримку, яку князь Монако надав олімпійською заявкою".

У заяві відзначається також, що князь Монако "розвинув тісні зв'язки з близьким другом Володимира Путіна сенатором Сергієм Пугачовим, відомим як "банкір Кремля". Ерінджер, як керівник першої в історії Монако розвідувальної служби, прагнув запобігти проникненню в оточення князя представників російської політики, бізнесу і криміналу, які намагалися чинити вплив на рішення глави держави, стверджував викривач.

У 2008 році Альбер II звільнив Ерінджера. Той визнав звільнення незаконним і подав на князя до суду в США. Оскільки судовий розгляд ще не завершено, в МОК і в палаці князя утримуються від коментарів з приводу висунутих Ерінджером звинувачень. Ерінджер стверджує, що тільки зараз звернувся до МОК у зв'язку з подіями, які відбулися кілька років тому, оскільки "іноді для прояснення картини потрібен час".

Він також написав, що недавнє голосування в FIFA про місце проведення чемпіонатів світу з футболу 2018 і 2022 років допомогло йому сформулювати позицію.

Читайте також:

Князь Монако оголосив про заручини з олімпійською чемпіонкою

Путін вирізав з грудей оленя серце і подарував його Берлусконі

Путін здивував світ, оприлюднивши свої особисті фото

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: