Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Путінський удар черевиком. Які сигнали через ядерні погрози Кремль надсилає світу

Президент РФ намагається надіслати сигнали під час своєї президентської кампанії.

Путін приголомшив світ своїм передвиборчим виступом, ключова суть якого полягала у створенні нібито нової ядерної зброї.

70 років тому так погрожував світу ядерною війною Микита Хрущов. Він грюкав своїм черевиком по трибуні Генасамблеї ООН та обіцяв показати планеті "Кузькіну мать" або термоядерну бомбу. У той час СРСР якраз проводив її випробування. Зброя тотального знищення, на думку тодішнього господаря Кремля, мала поставити на місце тих, хто не погоджувався з Москвою про перемогу комунізму у всьому світі, йдеться у сюжеті ТСН.Тиждень.

У 2018 році тотальним знищенням будь-кого на планеті козиряв Володимир Путін. "Ми перейшли до розробки нового покоління ракет. Наразі Міноборони разом із підприємствами ракетно-космічної галузі почали активну фазу випробувань нового ракетного комплексу з важкою міжконтинентальною ракетою. Ми назвали його "Сармат". У нової системи обмежень у відстані практично немає. Як видно з відеоматеріалів, він здатний атакувати цілі як через Північний, так і Південний полюс", - сказав президент РФ.

Черевик цього разу був віртуальний. На екрани виводили дешеву графіку російських ноу-хау з ракетами з ядерними двигунами, безпілотними підводними човнами, новітніми авіабомбами та бойовими лазерами. Путін одразу запропонував конкурс на найкращу назву для його власної "Кузькіної матері".

Путін зробив анонс свого чергового президентського терміну: головним конкурентом чи ворогом назвав США. Європі він запропонував примус до дружби. Вигнаний з усіх тусівок, починаючи з "Великої вісімки" і ПАРЄ, закінчуючи олімпійською сім’єю, лідер Росії вважає, що поверне собі їх добре ставлення за допомогою ядерного кийка. "Із нами ніхто по суті не хотів розмовляти. Нас ніхто не слухав. Послухайте зараз. Стримати Росію не вдалося: відтепер треба усвідомити цю реальність, переконатися в тому, що все, що мною було сьогодні сказано, це не блеф, - а це не блеф, повірте", - заявив Володимир Путін.

В Росії тим часом міркують, кому саме було адресовано послання з червоної президентської фортеці. Йшлося про Захід чи звичайного росіянина? "Особливо похвалитися нам нічим. Ні економічними успіхами, жодними іншими успіхами, тому залишається єдина позиція, де можна отримати оплески. Мене не полишало відчуття дежавю. Чомусь перед очима стали виступ Сталіна в 1937-38 років. Для Заходу нічого особливо нового в цьому не було. Воно було адресовано швидше російським громадянам, російському виборцю. Це бажання чергової мобілізації", - переконує Віктор Мироненко, керівник Центру українських досліджень Інституту Європи РАН.

Озвучені погрози добре чув Захід. Офіційна реакція була стриманою та обмежилась офіційними релізами. Ядерні аргументи Путіна вже обсудили керівники США, Німеччини та Франції. Вони засудили російські розробки ядерної зброї. Білий Дім запевняє, що не був захоплений зненацька.

"Президент Путін підтвердив інформацію, яку мав уряд Сполучених Штатів і яку раніше заперечував: Росія протягом десятиліття розробляла дестабілізаційні системи озброєння, порушуючи свої договірні зобов’язання. Президент Трамп розуміє, які загрози стоять перед Америкою та нашими союзниками у цьому столітті. І має намір захистити нашу Батьківщину та зберегти мир доступними нам силами. А оборонні сили США були і надалі будуть неперевершеними. Зокрема, новий оборонний бюджет у 700 мільярдів доларів зробить наших військових сильнішими, ніж будь-коли. Ситуація очевидна - Америка піде шляхом модернізації свого ядерного арсеналу і залишиться недосяжною у своїх можливостях", - наголосили в Білому домі.

700 мільярдів доларів для оборонного бюджету США - це майже 70% усіх доходів бюджету Росії. Це навіть без врахування оборонних бюджетів інших членів НАТО. У західних ЗМІ заяви Путіна охрестили промовами хвалька. Ракетам Путіна приділили увагу й гумористичні шоу.

"Насильно мил не будешь", - вчить російське прислів’я. Здається, цього так і не зрозумів російський беззмінний лідер. Водночас відповідь на риторичне запитання, чи хочуть росіяни війни, стає ще очевиднішою. Хочуть. Інакше б російській лідер говорив про політ на Марс, світове потепління, захист щук, тигрів.

Роман Цимбалюк 

ВідеоПутін сподівається подружитися із Заходом з допомогою ядерного кийка

Президент РФ напередодні зробив анонс свого чергового президентського терміну. Головним конкурентом чи то ворогом назвав США, погрожував атомними бомбами і ракетами за допомогою дешевої графіки російських ноу-хау. США у відповідь подовжили санкції проти Росії ще на рік.

Путін сподівається подружитися із Заходом з допомогою ядерного кийка

Залиште свій коментар

Вибір редакції