Путіну нагадали, що за ним теж числяться криваві бомбардування

Російські правозахисники нагадали Путіну, як у 1999-2000 роках він віддавав накази бомбардувати Чечню.

Правозахисне товариство "Меморіал" у зв'язку з різкими заявами російського прем'єр-міністра Володимира Путіна щодо ситуації в Лівії запропонувало повернутися на одинадцять-дванадцять років назад і згадати про бомбування Чечні, про які Путін давав розпорядження.

Як відзначають правозахисники, прем'єр РФ, вочевидь, забув не тільки про те, що творилося тоді в Росії, а й про свою причетність до трагічних подій.

Нагадаємо, 21 березня прем'єр під час візиту на Стрийський завод назвав резолюцію Ради безпеки ООН з Лівії "неповноцінною і ущербною" і заявив, що військове втручання міжнародного співтовариства нагадує "середньовічний заклик до хрестового походу".

Висловлювання Путіна в той же день жорстко розкритикував президент РФ Дмитро Мєдвєдєв, який нагадав, що резолюція відображає, в тому числі, позицію російського керівництва.

Наступного дня заочну суперечку двох лідерів було продовжено. Путін, який прибув з візитом до Словенії, на прес-конференції в Любляні заявив: "Ми зараз повинні думати ... про жертви, кількість яких примножується і в результаті громадянської війни, яка по суті зараз йде в Лівії, і в результаті нанесення ракетних і бомбових ударів по території цієї країни. Ми всі повинні думати саме про це, насамперед ... Але, звичайно, про це повинні, насамперед, думати ті, хто причетний до цієї трагедії. Думати про це і молитися за спасіння своєї душі".

У прес-релізі, що надійшов до редакції NEWSru.com, "Меморіал" у зв'язку з цим висловлюванням нагадує про події 1999-2000 років, коли Путін так само займав посаду прем'єр-міністра і виконував обов'язки президента.

Правозахисники з посиланням на офіційні дані та матеріали кримінальної справи пишуть про велику кількість загиблих в Чечні в ті роки в результаті обстрілу за наказом Путіна. Так, 7 жовтня 1999 року за бомбардування села Елістанжі, за даними "Меморіалу", загинули більше 30 мирних жителів, в тому числі жінки і діти, десятки отримали поранення. 21 жовтня 1999 в результаті ракетного удару по центру Грозного загинули більше 100 людей, поранено більше 200 осіб.

Як вказує "Меморіал", 29 жовтня 1999 року за бомбардування колони біженців в чеченського села Шаамі-Юрт загинуло 16 і було поранено 11 мирних жителів. У той же день при обстрілі колони біженців неподалік від станиці Гарячеісточненської загинули не менше 23 людей, ще 7 померли в лікарні.

Правозахисники вказують, що в 2000 році санкціоновані Путіним бомбардування Чечні тривали. Так, на початку лютого 2000 року при обстрілі села Катир-Юрт загинули понад 100 людей, десятки отримали поранення. 5 лютого 2000 в ході зачистки села Нові Алди і околиць Грозного спецназом були розстріляні 56 мирних жителів.

"Виступаючи в 2011 році в Любляні, Путін, мабуть, зовсім забув не тільки про те, що творилося в його власній країні, а й про свою причетність до тих трагічних подій. Може, прем'єр-міністру варто для початку помолитися про порятунок власної душі? " - йдеться в прес-релізі "Меморіалу".

Читайте також:

Путін: причетним до подій в Лівії потрібно "молитися за порятунок душі"

Мєдвєдєв обурився висловлюванням Путіна про "хрестові походи" в Лівії

Путін розкритикував ООН за війну з Лівією: це середньовічний хрестовий похід

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: