Путіну пророчать третій термін

Путін-депутат зможе балотуватися в президенти без обмежень, якщо заздалегідь піде у відставку.

Схема для третього терміну для Володимира Путіна знайдена, затверджує російська "Независимая газета" (НГ): Путін-депутат зможе балотуватися в президенти без обмежень, якщо заздалегідь піде у відставку.

Дану версію повідомили відразу декілька депутатів. Її ж назвало і джерело, близьке до адміністрації президента. Те, що сценарій реальний, підтвердив і глава Російського союзу промисловців і підприємців (РСПП) Олександр Шохін, який в 1999 році точно передбачив дату дострокової відставки Бориса Ельцина.

Володимир Путін
Архів
ЗМІ впевнені, що Володимир Путін зробить все, щоб зберегти максимум влади
Суть схеми така. Підведення підсумків парламентських виборів відбудеться після старту президентської передвиборної кампанії. Отже, якщо Путін візьме депутатський мандат, а значить, піде у відставку з поста президента, дострокові вибори останнього оголошені бути не можуть - адже вже будуть призначені чергові. В цьому випадку для Путіна не діятиме спеціальна норма закону, яка забороняє балотуватися на дострокових виборах президенту, що достроково пішов у відставку, чиє рішення і стало причиною екстреної кампанії. А конституційна заборона одній людині займати пост президента РФ більше двох термінів підряд таким чином теж буде обійдена - адже Путін братиме участь у виборчій кампанії як звичний депутат.

Джерело НГ, близьке до адміністрації, заявило газеті, що Путін поки остаточного рішення не ухвалив: "Президент вагається, хоча в його оточенні вважають, що іншої можливості зберегти його як лідера нації немає". Путін може навіть не брати депутатського мандата, а просто приблизно до середини грудня випустити указ про свою відставку. "Звичайно, це буде не просто так, а після того, як "Єдина Росія" отримає на виборах 2 грудня безперечну перемогу, а самого президента попросить залишитися масовий народний рух", - уточнив співбесідник НГ.

За його даними, фундамент під всеросійське народне благання вже підводиться, а закінчений він буде після того, як 21 листопада в Лужниках рух прихильників провладної партії "Єдина Росія" (ЄР), яку недавно очолив президент, організаційно зіллється з рухом "За Путіна", який повинен офіційно утворитися у четвер, 15 листопада.

Піар-оболонка оголошення Путіна про вимушену згоду з головною вимогою народу може нагадувати передвиборний з'їзд ЄР 1 жовтня, коли главу держави атакували ткалі, доярки й академіки. Все це може бути влаштовано як експромт-рішення після прямої наради з народними масами. Газета стверджує, що "ніяких інших варіантів путінського майбутнього в Кремлі вже і не розглядають".

Шохін підтвердив, що в законі про вибори президента є прогалина, яка дозволяє Володимиру Путіну балотуватися на третій термін в березні 2008 року. Але обмовився: "Це, мабуть, все-таки не відповідатиме духу Конституції і може бути сприйнято в суспільстві як свого роду зловживання правом".

Проте Шохін впевнений: попередні заяви Путіна про те, що президентом в 2008 році стане інша людина, "плюс його бажання продемонструвати, що в країні збудована політична система, яка спокійно переносить електоральні цикли", - все це говорить проти сценарію буквального розуміння Конституції. Главі РСПП більше до душі варіант, коли Путін може очолити уряд, повноваження якого будуть змінені.

The Financial Times бачить Путіна на чолі "Єдиної Росії"

Якщо Путін має намір зберегти владу – а очевидно, що він цього хоче, – вірогідно, буде краще, якщо він стане управляти за допомогою існуючих інститутів, а не через куліси як, наприклад, глава якоїсь із державних організацій на зразок "Газпрому".

Президент Путін користується підтримкою майже 70% росіян і, ймовірно, зможе довести число депутатів "Єдиної Росії" до двох третин Думи - саме стільки необхідно, щоб змінити Конституцію і перерозподілити владу, вважає британська The Financial Times. При подібному сценарії "Єдина Росія", раніше безідейний інструмент в руках Путіна, надовго перетвориться на правлячу партію. Причому схожа вона буде не стільки на Компартію минулого, скільки на інституційно-революційну партію, яка правила в Мексиці велику частину минулого століття, вважає британська газета.

Олександр Шохін
Глава Російського союзу промисловців і підприємців Олександр Шохін описав можливий сценарій збереження за Путіним президентської посади
Втім, Шохін вважає такий варіант несприятливим для президента: "У народу існує ідіосинкразія до часів КПРС". Варіант Путін-прем'єр він не вважає довгостроковим, передбачаючи, що приблизно в середині нового електорального циклу цілком можливі дострокові вибори і президента, і парламенту.

СПС просить Верховний суд відмінити реєстрацію Путіна-депутата

Союз правих сил (СПС) просить Верховний суд РФ відмінити реєстрацію кандидата в депутати від "Єдиної Росії" Володимира Путіна, повідомив лідер СПС Микита Бєлих. "Вчора Союз правих сил звернувся до Верховного суду з позовом про відміну реєстрації кандидата в депутати Держдуми РФ за списком партії "Єдина Росія" Путіна Володимира Володимировича", - заявив Білих у четвер на прес-конференції в Москві.

За його словами, причиною такого звернення є те, що після того, як СПС стала виступати супротивником "Плану Путіна", на партію "навалилася потужність державно-бюрократичної машини".

Бєлих помітив, що весь державний апарат, зокрема МВС, контролюється главою держави, а оскільки він є одночасно кандидатом в депутати від "Єдиної Росії", то кампанія проти СПС проводиться з його відома, порушуючи основи виборчого законодавства. "Я реаліст і розумію, що навряд Верховний суд стане на наш бік. Але це наша цивільна і політична позиція: якщо ми вважаємо, що закон порушений, якщо ми вважаємо, що влада діє незаконними методами, ми повинні подавати до суду", - сказав Бєлих.

Він відзначив, що СПС також просить Верховний суд витребувати у ЦВК офіційне рішення за скаргою Союзу правих сил щодо порушення виборчого законодавства в ході останньої "Прямої лінії" російського президента. Як вважають в СПС, в даному випадку містилися елементи агітації за партію "Єдина Росія" до офіційного рішення про початок виборчої агітації, і ЦВК усвідомлено не виносить власне рішення з даного питання, з тим щоб СПС не могла звернутися до суду.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: