Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Пєсков заявив, що після рішення трибуналу Кремль не змінить свою позицію щодо полонених моряків

Їхню долю вирішить суд, заявив він.

Прес-секретар президента Росії Дмитро Пєсков заявив, що Кремль не змінить свою позицію щодо полонених українських військових моряків, пишуть "Вєдомости".

За його словами, навіть після рішення Міжнародного трибуналу позиція Росії не зміниться. "Позиція не може змінитися. Повинно завершитися слідство у зв'язку з порушенням закону про кордон і відбутися суд", - сказав Пєсков.

У МЗС Росії заявили, що у ході подальшого арбітражного розгляду має намір відстоювати свою позицію, зокрема, про відсутність у трибуналу юрисдикції розглядати це питання.

Як повідомлялося раніше, 25 травня Міжнародний трибунал ООН виніс рішення у справі українських полонени моряків, який Росія затримала у Керченській протоці. Він зобов’язав РФ повернути кораблі та випустити українських моряків.

Нагадаємо, Міжнародний морський трибунал ООН 10 травня провів слухання за позовом України про заходи щодо РФ для звільнення полонених українських моряків і захоплених кораблів. Раніше Росія повідомила, що не братиме в них участі. Україна подала до міжнародного трибуналу з морського права з проханням вжити тимчасових заходів і зобов’язати Росію звільнити українських моряків і кораблі. 

У Росії рішення трибуналу не визнають. Мовляв, трибунал не має має права цього вимагати, оскільки інцидент в Керченській протоці не належить до юрисдикції цього суду. У свою чергу посол України в Німеччині Андрій Мельник заявив, якщо Росія не виконає рішення Міжнародного трибуналу з морського права, Україна буде домагатися введення "гамбурзьких санкцій". Рішення трибуналу він назвав історичним. 

ВідеоМи чекаємо на наших хлопців удома – Зеленський про рішення Міжнародного трибуналу з морського права

Виконання рішення Міжнародного трибуналу може стати першим сигналом з боку російського керівництва про реальну готовність до припинення конфлікту з Україною, написав він у соцмережі. А також кроком для розблокування переговорів.  "Побачимо, який шлях оберуть у Кремлі" - написав Володимир Зеленський.  

Ми чекаємо на наших хлопців удома – Зеленський про рішення Міжнародного трибуналу з морського права

Залиште свій коментар

Вибір редакції