Рада безпеки ООН ухвалила резолюцію про ядерне роззброєння

Індія, Пакистан і КНДР досі не підписали Договір про непоширення ядерної зброї. А США та ще низка країн - його не ратифікували. Деталі - на відео (без коментарів. АР).

Рада безпеки ООН на історичному засіданні під головуванням Барака Обами в Нью-Йорку одноголосно схвалила резолюцію про непоширення ядерної зброї, заборону проведення ядерних випробувань та ядерне роззброєння.

Резолюція закликає держави, які ще не підписали Договір про непоширення ядерної зброї, підписати документ, а тих, хто вже затвердив його - виконувати зобов'язання в повному обсязі.

Зі 192 країн-членів ООН лише чотири держави - Індія, Пакистан і КНДР - не є учасниками Договору. А США, Ізраїль, Китай, Індонезія, Єгипет, Іран підписали, але не ратифікували його.

В ухваленому документі не згадуються Іран та Північна Корея, проте є посилання на попередні резолюції Ради безпеки, що стосуються ядерної програми Тегерана, а також - проведених Пхеньяном випробувань.

У резолюції також йдеться про необхідність міжнародної співпраці для досягнення мети у сфері непоширення зброї, мирного використання атомної енергії і роззброєння.

Проект було розроблено США та узгоджено наперед з іншими делегаціями.

Нагадаємо, Договір про непоширення ядерної зброї був схвалений Генеральною асамблеєю ООН 10 вересня 1996 року і відкритий до підписання 24 вересня того ж року. Проте він не може набути чинності, поки його не ратифікують всі 44 країни, які мали на момент ухвалення документа ядерні реактори.

Це вже п'яте засідання Ради безпеки ООН на рівні глав держав з моменту утворення організації і вперше воно пройшло під головуванням президента США.

Читайте також:

Мєдвєдєв зустрівся з Обамою та "здав" Іран

Північна Корея впритул наблизилася до створення ядерної зброї

Націоналісти вимагають повернути Україні ядерний статус

Росія збирається відмовитися від ядерної зброї

Екс-глава Пентагону: США використовують ядерну зброю щодня

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: