Рада безпеки ООН відмовилася звинуватити КНДР у загибелі корвета "Чхонан"

ООН засудив потоплення південнокорейського корвета "Чхонан", але винних так і не названо.

Рада безпеки ООН прийняла резолюцію, що засуджує потоплення південнокорейського корвета "Чхонан" в Жовтому морі, проте не стала перекладати провину за загибель корабля на КНДР.

У тексті резолюції, схваленому всіма 15 членами органу ООН, йдеться, що Радбез засуджує "напад, що призвів до затоплення "Чхонана'", однак про те, хто несе відповідальність за атаку, не говориться. Також у документі говориться про неприпустимість повторення подібних інцидентів.

Крім цього, Рада безпеки ООН висловила задоволення тією стриманістю у вчинках, яку показав Сеул після атаки.

Питання про загибель корвета розглядалося Радбезом ООН за ініціативою Сеула, який просив вжити щодо КНДР "відповідні заходи". Таким чином, прохання Південної Кореї, фактично, не виконане.

Корвет "Чхонан" затонув в 26 березня 2010 року. 46 моряків, які перебували на борту корабля в момент інциденту, врятувати не вдалося. Пізніше міжнародна комісія визнала, що "Чхонан" торпедував північнокорейський підводний човен. КНДР свою провину в загибелі корабля заперечує.

Загибель корвета призвела до чергового загострення відносин між Північною і Південною Кореєю. Сеул ввів відносно КНДР низку санкцій економічного і політичного характеру, а Пхеньян, у свою чергу, пригрозив атакувати всі кораблі в прикордонній зоні.

Читайте також:

КНДР пішла на поступки Південній Кореї у справі про затонуле судно

США не вважають затоплення корвета Cheonan актом тероризму

Сеул знайшов доказ провини КНДР у загибелі корвета "Чхонан"

ВідеоЗатоплення корвета Cheonan

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: