Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Рада безпеки РФ на чолі з Путіним обговорила ситуацію з православною церквою в Україні

У нараді також взяли участь голови російських силових відомств.

12 жовтня відбулося засідання Ради безпеки Росії на чолі з президентом РФ Володимиром Путіним. Одним з обговорюваних питань була ситуація навколо Російської православної церкви в Україні.

Про це розповів речник російського президента Дмитро Пєсков, передає ТАСС.

"На нараді обговорювалися питання внутрішньоросійського соціально-економічного порядку денного, зачіпалася міжнародна проблематика. Відбувся також обмін думками про становище Російської православної церкви в Україні після відомого рішення Константинопольського патріархату", - сказав він.

Крім Путіна, в нараді взяли участь прем'єр-міністр РФ Дмитро Медведєв, керівники обох палат російського парламенту, глава російського МЗС Сергій Лавров, керівники російських силових відомств (ФСБ, Міноборони, Служба зовнішньої розвідки та інші).

ВідеоУ рішенні Константинополя Москва розгледіла легалізацію розколу світового православ'я

Москва агресивно відреагувала на новини зі Стамбула. Почалися погрози: від російської церкви - розірвати зв'язки зі Вселенським патріархом Варфоломієм, від Московського патріархату - накласти на нього анафему. 

У рішенні Константинополя Москва розгледіла легалізацію розколу світового православ'я

Нагадаємо, 11 жовтня Синод Константинопольського патріархату вирішив продовжити процедуру надання Томосу про автокефалію Українській православній церкві. Також було ухвалено рішення про визнання Константинополем узурпації влади над Київською митрополією Москвою незаконним актом. Також синод вирішив зняти всі заборонні санкції РПЦ стосовно предстоятеля УПЦ КП Філарета та предстоятеля УАПЦ Макарія. Разом із тим Патріархія наголосила на неприпустимості майнових конфліктів і насильства у процесі творення помісної церкви в Україні.

7 вересня Вселенський патріархат призначив своїх екзархів, які представляли Константинополь у Києві. РПЦ назвала це "безпрецедентним і грубим вторгненням на свою територію" та заговорила про розкол. Окрім цього, священний синод РПЦ вирішив припинити участь церкви у роботі структур під головуванням Константинопольського патріархату. 

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції