Рада безпеки Росії схвалила "ядерну" військову доктрину

Нова військова доктрина Росії, яка містить пункт про можливість завдання превентивного ядерного удару, вже готова і чекає лише на підпис Мєдвєдєва.

Нова військова доктрина Росії вже ухвалена на оперативній нараді Ради безпеки і найближчим часом її має затвердити президент РФ Дмитро Мєдвєдєв.

Як повідомив секретар Ради безпеки Росії Микола Патрушев, як тільки глава федерації підпише доктрину, вона буде опублікована.

"Цей документ буде відкритим", - пообіцяв Патрушев. Затримки, за його словами, пояснюються винятково темпами проходження необхідних процедур.

Це буде третій варіант російської військової доктрини. Перші два були ухвалені в 1993 і 2000 році.

Особливий інтерес викликає формулювання положення про можливість нанесення Росією превентивного ядерного удару. Вже відомо, що до нового варіанту доктрини входить такий пункт.

У жовтні минулого року Патрушев розповів, що "в критичних для національної безпеки ситуаціях не виключено нанесення, зокрема, попереджувального (превентивного) ядерного удару по агресору".

Оскільки оцінка ситуації - справа суб'єктивна, деякі експерти тоді визнали, що Москва фактично повністю розв'язує собі руки в питанні застосування ядерної зброї.

Начальник генштабу Микола Макаров в грудні уточнив, що Росія, за новим документом, "має право застосувати ядерну зброю для захисту своєї країни і своїх союзників або у разі загрози ліквідації держави".

Крім того, за даними Ради безпеки РФ, в доктрині буде вказано, що основою політики Росії є недопущення будь-якого збройного конфлікту - ні звичайного, ні ядерного.

Читайте також:

Нова доктрина США: від війни на два фронти до операцій по усьому світу

Росія очікує масштабної війни за нафту і газ

Нова військова доктрина Росії дозволяє превентивний ядерний удар

Мєдвєдєв вимагає права одноосібно відправляти війська за кордон

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: