Рада безпеки ООН розглянула два пакета заяв по Північній Кореї

Ради безпеки ООН ще не визначилась, який пакет заяв прийняти по ситуації на Корейських островах.

У консультаціях Ради Безпеки ООН щодо ситуації на Корейському півострові оголошено перерву. Як очікується, вони відновляться в понеділок, 20 грудня, о 16:15 за місцевим часом (23:15 за Києвом).

За словами дипломатів, члени Ради обговорювали два проекти заяви. Один з них був запропонований російською, а інший британської делегаціями.

У британському проекті, який підтримують ряд західних країн і Японія, пропонується покласти провину за загострення 23 листопада на Корейському півострові ситуації з КНДР. Однак делегації Росії та Китаю виступають проти.

Російський проект заяви є більш збалансованим. У ньому міститься заклик до КНДР і Південної Кореї "проявити максимум стриманості".

Як стало відомо журналістам з дипломатичних джерел, у проекті заяви для преси, яке належить схвалити членам Ради, корейським сторонам пропонується "мирно вирішити нинішню кризову ситуацію".

У ньому також пропонується генеральному секретареві ООН Пан Гі Муну направити в КНДР і Південну Корею свого спеціального посланця для врегулювання ситуації в регіоні.

Члени Ради Безпеки прагнуть досягти компромісу з російським проектом заяви щодо ситуації на Корейському півострові, заявив раніше в неділю постійний представник РФ при Об'єднаних Націях Віталій Чуркін.

Відповідаючи на питання про те, чи можливе досягнення згоди за проектом заяви, він сказав: "Сподіваюся, так". При цьому російський дипломат заявив, що робота ведеться "на основі російського проекту".

Загострення обстановки на Корейському півострові сталося після того, як Сеул заявив про намір провести навчальні стрільби в Жовтому морі. У КНДР болісно сприйняли заяви південнокорейської сторони і пообіцяли відповісти ще більш рішуче, ніж 23 листопада, коли за північнокорейській території був обстріляний острів Енпхендо. Тоді загинули чотири громадянина Південної Кореї.

Президент Південної Кореї Лі Мен Бак заявив, що не терпітиме подальшу агресію з боку КНДР. Новий міністр оборони країни запевнив, що південнокорейські ВПС готові бомбити КНДР у разі загострення конфлікту.

Читайте також:

КНДР погрожує своїм ворогам ядерною війною

Південнокорейський політик сплутав термоси зі снарядами КНДР

КНДР обстріляла південнокорейський острів новітніми бомбами

КНДР: Південна Корея та США підштовхують півострів до війни

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: