"Рада мудреців" НАТО представила нову стратегію Альянсу

На думку фахівців, перед НАТО зараз стоять три основні проблеми - війна в Афганістані, відносини з Росією і протиракетна оборона.

Група експертів на чолі з колишнім державним секретарем США Мадлен Олбрайт, так звана "Рада мудреців" НАТО, представила свою доповідь про майбутню стратегію Північноатлантичного союзу.

У своєму звіті експерти виділили три основні можливі загрози безпеки країн альянсу: загроза ракетного нападу із застосуванням ядерної або інших видів зброї, терористичні атаки, кібернетичні атаки.

"Мудреці" визнали, що загрози традиційного військового нападу для країн НАТО сьогодні немає. У зв'язку з цим вони знову наголосили на необхідності "інтенсивної трансформації альянсу", аби надати йому здатність реагувати на "нестандартні виклики в галузі безпеки".

На думку фахівців, перед НАТО зараз стоять три основні проблеми - війна в Афганістані, відносини з Росією і протиракетна оборона.

"НАТО не має наміру ставати жандармом світу", - наголосила Мадлен Олбрайт. "Ми бачимо, які жахливі речі кояться у світі, і ми повинні бути готові захищати наші країни, навіть якщо для цього необхідно виходити за межі нашої території", - додала вона.

Зі свого боку, генеральний секретар НАТО Андерс Фог Расмуссен заявив, що альянс має проводити операції за межами території альянсу "для забезпечення безпеки своїх країн-членів".

"Що стосується критеріїв для проведення операцій за межами територій країн-членів НАТО, я хочу відзначити два пункти. По-перше, подібне втручання має здійснюватися виключно в ім'я безпеки країн-членів альянсу. По-друге, подібні місії повинні здійснюватися у вигляді відповіді на конкретні виклики у сфері безпеки, і відповідно до резолюції РБ ООН", - пояснив Расмуссен.

Звіт "мудреців" ляже в основу нової стратегічної концепції альянсу, яку заплановано ухвалити на саміті НАТО в листопаді.

Читайте також:

США та Росія оголосили про "справжнє" завершення холодної війни

НАТО відмовилося виводити американську ядерну зброю з Європи

Генсек НАТО відвів Росії центральну роль у спільній системі ПРО

США придумали для Росії та її друзів страхітливий термін - VIRUS

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: