Рада Європи визнала провину Естонії у розгоні захисників Бронзового солдата

У Раді Європи визнали наявність порушень при затриманнях захисників пам'ятника радянським солдатам у 2007 році. Виявлені також порушення правил утримання затриманих.

Комітет з попередження тортур і нелюдського поводження з людьми при Раді Європи визнала, що владою Естонії були допущені порушення при усуненні заворушень у 2007 році під час протестів проти перенесення пам'ятника Воїну-визволителю в Талліні.

За словами представниці Центру інформації з прав людини Олени Єжової, рапорт комітету, опублікований у вівторок, 19 квітня, визнає наявність порушень при затриманнях захисників пам'ятника радянським солдатам. Виявлені також порушення правил утримання затриманих.

У звіті говориться, що поліцейські під час масових заворушень у квітні 2007 року застосовували силу, а також змушували людей довго перебувати в одній позі, що є неприпустимим.

Як відомо, на початку 2007 року влада Естонії прийняла закон, що дозволяє перепоховання останків радянських воїнів, у тому числі з братської могили на пагорбі Тинісмягі, а також перенесення пам'ятника Воїну-визволителю.

Рішення було негативно сприйнято російською владою, а також російськомовним населенням Естонії.

26 квітня на місці поховання почалися розкопки. Це спровокувало виступи супротивників перенесення останків і пам'ятника, які вилилися в зіткнення з поліцією. Більше тисячі людей були затримані, одна людина, громадянин Росії, загинув.

В організації масових заворушень були звинувачені члени громадської організації "Нічний дозор". Пізніше їх виправдали, а наприкінці 2009 року їм вдалося добитися виплати 28 тисяч доларів компенсації за незаконний арешт.

Читайте також:

На Бронзовому солдаті намалювали свастику та написали "Хайль Гітлер!"

З центру Талліна знову прибрали Бронзового солдата

Суд Естонії не дозволив встановити надгробок на місці Бронзового солдата

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: