Рада Європи залишила Росії право голосу

Комісія ПАРЄ вирішила, що Росія занадто важливий партнер, щоб позбавляти її права голосу. Хоча через два дні все може змінитися.

Комісія ПАРЄ з моніторингу сьогодні підтвердила повноваження російської делегації, тим самим відхиливши ініціативу представників Грузії, які наполягали на позбавлення делегації РФ права голосу в Парламентській асамблеї Ради Європи за торішні події в Південній Осетії.

Грузинська ініціатива була підписана 72 голосами парламентарів при необхідному мінімумі - 20. Висновок комісії має рекомендаційний характер, а тому обговорення грузинського пропозиції залишиться в порядку денному четверга.

Як зауважив голова російської делегації Костянтин Косачов, його група не має наміру брати участь в обговоренні цього запиту. На його думку, рішення про позбавлення повноважень російської делегації "буде абсолютно руйнівним для ПАРЄ". "Ми дресурі не піддаємося і не маємо наміру брати участь у реалізації задуму провокаторів, які намагаються раз по раз змусити нас підстрибувати", - відзначив він.

Нагадаємо, 11 вересня грузинська делегація внесла в ПАРЄ пропозицію позбавити делегацію РФ права голосувати на майбутньому в кінці вересня осінній сесії асамблеї. Під час літньої сесії стало відомо, що Тбілісі завершив збір підписів під пропозицією позбавити делегацію Росії повноважень у ПАРЄ.

За правилами цієї організації для винесення пропозиції на обговорення необхідно 20 підписів парламентаріїв. Під документом стоїть 70, причому ведуть перед у списку депутати від Польщі і Литви - 16 і 8 підписів відповідно. Крім того, документ підписали парламентарії від Данії, Великобританії, Чехії, Швеції, Болгарії, України, Естонії, Латвії, Фінляндії, Австрії, Ісландії, Ліхтенштейну, Італії, Боснії і Герцеговини, Румунії, Бельгії, Німеччини, Іспанії, Туреччини, Ірландії, Угорщини і навіть Монако.

Читайте також:

Грузія хоче позбавити Росію права голосу в ПАРЄ

Грузія чекає на провокації Росії в Чорному морі

Грузія розцінюватиме роботу берегової охорони РФ в акваторії Абхазії як піратство

Грузія звинуватила Росію в екологічній окупації

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: