Рада Європи засудила Росію за війну в Грузії

ПАРЄ незадоволена діями Росії у війні з Грузією, визнанням Осетії та Абхазії, і також тим, що на територію військових дій не пустили європейських спостерігачів.

Парламентська асамблея Ради Європи (ПАРЄ) прийняла 29 вересня резолюцію, присвячену російсько-грузинського конфлікту, в якій висловила невдоволення діями Москви.

У документі, названому "Війна між Грузією і Росією: рік потому", зазначається занепокоєння асамблеї у зв'язку з відмовою Росії впустити на територію Абхазії і Південної Осетії спостерігачів з Європейського союзу.

ПАРЄ також критикує вето, накладене Росією на резолюцію Ради безпеки ООН, яка повинна була продовжити мандат місії спостерігачів ООН в Абхазії.

Автори документа також висловили незадоволення в зв'язку зі спробами примусу етнічних грузин до прийняття абхазького і південноосетинського громадянства. Там же вказується, що влада Росії і Південної Осетії допустили етнічні чистки, розслідування яких, на думку укладачів, не було приділено належної уваги.

Особливу увагу було приділено невиконанню російською стороною вимог, викладених у попередніх резолюціях ПАРЄ. Серед них - відмова від визнання незалежності Абхазії і Південної Осетії, а також виведення військ на позиції, що передують серпневій війні.

Автори резолюції також закликають російську і грузинську сторони розслідувати випадки порушення прав людини під час бойових дій і після їх завершення. Зі схожим закликом укладачі звернулися до Міжнародного кримінального суду, який попросили розслідувати можливі військові злочини в ході конфлікту.

Раніше комісія ПАРЄ з моніторингу відмовилася підтримати пропозицію Грузії позбавити російську делегацію права голосу в Асамблеї. Тим не менше, дане питання було залишено на порядку денному сесії ПАРЄ, яка відбудеться 1 жовтня.

Читайте також:

Рада Європи залишила Росії право голосу

Таємна доповідь комісії ЄС: війну в Південній Осетії розпочала Грузія

Грузія закликала бойкотувати Олімпіаду-2014 в Сочі

Грузія чекає на провокації Росії в Чорному морі

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: