Рада Європи звинуватила Хашима Тачі у торгівлі людськими органами

Хашима Тачі назвали ватажком злочинців, які протягом багатьох років займалися контрабандою людських органів, наркотиків і зброї.

Відправлений нещодавно у відставку прем'єр-міністр краю Косово Хашим Тачі є ватажком кримінального угруповання косовських албанців, які протягом багатьох років займаються контрабандою людських органів, наркотиків і зброї.

Про це йдеться в доповіді Ради Європи, про яку пише газета The Guardian.

Слідство у цій справі тривало протягом двох років, і проводили його фахівці ФБР і інших розвідувальних служб. Як було встановлено, угруповання почало злочинну діяльність ще в кінці 1990-х років. А протягом останнього десятиліття Тачі нібито встановив жорсткий контроль над поставками героїну в регіон.

Крім того, повідомляється, що вже після збройного конфлікту в Косово наближені Тачі потайки захоплювали заручників і вбивали їх заради нирок, які потім продавали на чорному ринку. Очікується, що повна версія доповіді буде представлена в Раді Європи на засіданні, яке відбудеться 16 грудня в Парижі.

Варто відзначити, що ці викриття були опубліковані на тлі того, що на початку листопада парламент краю Косово, який проголосив у 2008 році незалежність від Сербії, виніс вотум недовіри уряду Хашима Тачі. Таким чином, сам Тачі також був відправлений у відставку.

Питання про довіру уряду виникло через розпад правлячої коаліції Косово, до складу якої входили Демократична ліга Косова (ДЛК) на чолі з Фатміром Сейдіу і Демократична партія Косово (ДПК), лідером якої є Тачі.

Підсумки трирічного правління Тачі західні ЗМІ розцінюють як катастрофічні: демократичні інститути руйнуються, корупція процвітає, а громадське телебачення під контролем влади.

Нагадаємо, 27 вересня президент Косова Фатмір Сейдіу пішов у відставку. Дострокові вибори президента краю відбудуться 13 лютого 2011 року.

Читайте також:

Парламент Косово відправив у відставку уряд Хашима Тачі

Президент Косова подав у відставку

Сербія змирилася з незалежністю Косова

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: