Радбез ООН прийняла резолюцію по боротьбі з сомалійськими піратами

Пропонується ООН в тримісячний термін подати Радбезу доповідь про можливі варіанти притягнення злочинців до відповідальності.

Рада Безпеки ООН за ініціативою Росії прийняла резолюцію про розширення можливостей кримінального переслідування піратів, що діють у берегів Сомалі. Про це повідомляється на офіційному сайті організації. Відповідно до документа генеральному секретареві ООН Пан Гі Муну пропонується в тримісячний термін подати Радбезу доповідь про можливі варіанти притягнення злочинців до відповідальності.

В якості одного з можливих заходів члени Ради Безпеки запропонували створення спеціального антипіратського судового органу. Також Пан Гі Муну порекомендували при підготовці доповіді врахувати практику установи міжнародних і змішаних трибуналів. Постійний представник Росії при ООН Віталій Чуркін відзначив, що заходи з переслідування піратів в національних судах Кенії, Сейшельських островів та інших держав регіону не можуть дати бажаного результату.

На думку Чуркіна, саме відсутність злагодженого механізму притягнення злочинців до відповідальності є одним з головних перешкод на шляху до викорінювання піратства. За його словами, затриманих піратів іноді відпускають лише тому, що їх неможливо швидко зрадити правосуддю.

Військове патрулювання біля берегів Сомалі почалося в 2008 році у зв'язку з частими захопленнями суден в Аденській затоці, Аравійському морі та Індійському океані. Незважаючи на це ситуація з піратством в регіоні залишається напруженою.

За час патрулювання російським військовим кораблям вдалося відбити понад 20 спроб нападу піратів і провести більше сотні торгових суден з 26 країн. У березні 2010 року до берегів Сомалі прибув новий загін кораблів Тихоокеанського флоту (ТОФ), якому належить конвоювати торгові судна.

Читайте також:

Іспанський фрегат знищив базу сомалійських піратів

Сомалійські пірати помилково атакували корабель ВМС Франції

У Великобританії дозволили відключати "піратів" від Мережі

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: