Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Радбез ООН проголосувала проти проведення позачергового засідання щодо закону про українську мову

Засідання скликала Росія.

Члени Ради Безпеки ООН проголосували проти проведення засідання щодо українського "мовного закону", яке скликала Росія, пише Укрінформ.

Рішення ухвалили на початку засідання. Проти його ухвалення проголосували шість держав-членів, підтримали п'ять, а утрималися – четверо. Засідання було скасоване за відсутністю рішення про ухвалення його порядку денного.

"Ми протестуємо проти проведення цього засідання та закликаємо інших членів проголосувати проти ухвалення його порядку денного", - заявив постійний представник Франції при ООН Франсуа Делатр.

За словами Делатра, ухвалений Верховною Радою України закон не можна порівнювати із гуманітарною ситуацією на Донбасі. Французький представник при ООН переконаний, що Москва скликала Радбез щодо цього питання у день інавгурації Володимира Зеленського, аби використати Раду Безпеки для своїх цілей. 

Натомість російський представник Василій Небензя  з ними не погоджувався. За його словами, закон про мову в Україні пов’язаний з Мінськими домовленостями.

Як повідомлялося раніше, Росія звернулася до голови Ради Безпеки ООН з проханням скликати засідання у зв’язку із ухваленням Верховною Радою України закону "Про забезпечення функціонування української мови як державної".

Нагадаємо, парламент України ухвалив законопроект про українську мову. Рішення підтримали 278 народних депутатів. Очікується, що після підписання документу президентом буде створено Інститут уповноваженого із захисту державної мови. Відповідальність за порушення норм закону також передбачена. Втім автори документи запевняють, що всі страшилки про мовний закон, - це неправда. За ґрати нікого не саджатимуть, штрафи відклали на три роки. Передбачили безкоштовні курси української для дорослих. Найбільш пильним око закону про мову буде до посадовців та публічної сфери. 

Щойно ухвалений закон відразу заблокували представники опозиції постановою про порушення регламенту. Це незначна та тимчасова перепона, але, якщо у парламенті не встигнуть проголосувати проти неї, закон про мову може потрапити на підпис вже до наступного президента. Він, до речі, вже пообіцяв переглянути ухвалений закон про українську мову на дотримання Конституції та відповідності інтересів усіх громадян України.

ВідеоСпікер ВР Андрій Парубій підписав мовний закон

Він підписав закон просто у сесійній залі після того, як Рада розблокувала документ. Адже депутати з "Опозиційного блоку" зареєстрували одразу 4 постанови, в яких вимагали його скасувати. Бо начебто зафіксували під час ухвалення мовного закону випадки неособистого голосування, а також побачили утиски російської.  

Спікер ВР Андрій Парубій підписав мовний закон

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції