Радбез ООН проголосував за проведення незалежного розслідування подій в Алеппо

Своэю чергою, Росія заперечує будь-які навмисні удари по мирних жителях і говорить, що веде боротьбу з "терористами".

Рада з прав людини ООН розпочне спеціальне незалежне розслідування подій в Алеппо.

Про це повідомив верховний комісар ООН з прав людини Зейд Раад аль-Хусейн, передає Reuters.

Він також зазначив, що облога і бомбардування східній частині сирійського Алеппо - "злочини історичних масштабів", які призвели до великих жертв серед мирного населення і рівносильні військових злочинів.

Варто відзначити, що Зейд Раад аль-Хусейн не згадав Росію, чиї військові літаки протягом декількох тижнів наносили удари по контрольованих повстанцями районах Алеппо разом із сирійської авіацією, але його натяк був зрозумілий.

"Озброєні опозиційні групи продовжують обстрілювати райони проживання мирного населення західної частини Алеппо мінометними та іншими снарядами, але безладні авіаудари сил уряду та їх союзників у східній частині міста спровокували переважна більшість жертв серед мирного населення", - зазначив він.

Аль-Хусейн також закликав провідні держави відкинути розбіжності і передати ситуацію в Сирії прокурора Міжнародного кримінального суду.

"Порушення і зловживання, від яких страждають люди по всій країні, включаючи облогу і бомбардування східної частини Алеппо - не просто трагедії; вони також являють собою злочини в історичних масштабах", - додав він.

Наголошується, що Росія заперечує будь-які навмисні удари по мирних жителях і говорить, що веде боротьбу з "терористами".

У свою чергу, європейські лідери засудили Росію за бомбардування жителів обложеного Алеппо, але Італія завадила ввести санкції за дії Москви, які європейські політики назвали "злочинами".

"Росія, ти погіршуєш ситуацію, а не допомагаєш в її виправленні", - сказав Тобіас Елвуд, заступник міністра закордонних справ великої Британії з питань Африки і Близького Сходу.

Зазначимо, що у Сирії не припиняються бойові дії, в яких з одного боку воюють урядова армія, російські військові, найманці з Лівану та Ірану, а з іншого їм протистоять сирійська опозиція з представників помірних і радикальних сил, найманці з понад ста країн і західна коаліція на чолі з США. Третьою стороною є "Ісламська держава", яка утримує значну територію країни.

Кореспонденту ТСН.ua вдалося зв'язатися з тими, хто займається інформаційним висвітленням діяльності угруповання. Більше читайте за посиланням.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: