Радбез ООН проведе екстрені консультації у зв'язку з ситуацією в Киргизстані

Джерело в ООН повідомило про екстрені консультації Ради безпеки, пов'язані із загостренням ситуації в Киргизстані.

У понеділок, 14 червня, Рада безпеки ООН збереться на екстрені консультації у зв'язку із загостренням ситуації в Киргизстані, де в результаті міжетнічних зіткнень загинули більше сотні людей.

Як повідомило інформоване джерело в ООН, консультації заплановані на 17.00 за нью-йоркським часом (00.00 за Києвом).

Тим часом, в ситуацію в Киргизстані може також втрутитися Організація договору про колективну безпеку. У понеділок країни-члени ОДКБ погодили заходи з врегулювання ситуації в цій республіці. За посиланням на секретаря Ради безпеки Росії Миколи Патрушева, члени цього альянсу не виключають застосування будь-яких коштів з метою зупинки міжетнічного насильства.

У заяві ОДКБ, куди входять Росія, Казахстан, Киргизстан, Білорусь, Вірменія, Узбекистан і Таджикистан, наголошується, що зусилля, які вживаються в Бішкеку, поки недостатні для стабілізації обстановки.

Тим часом, президент РФ Дмитро Мєдвєдєв назвав ситуацію в Киргизстані неприпустимою і закликав вжити жорстких заходів для її поліпшення.

"Зараз ситуація в Киргизії нетерпимі, загинули люди, продовжує литися кров, масові заворушення на етнічному грунті. Це надзвичайно небезпечно для цього району, і тому необхідно зробити все для припинення подібного роду дій - відповідно до закону, але жорстко", - сказав російський лідер на зустрічі з генсеком ОДКБ Миколою Бордюжею і секретарем РБ РФ Миколою Патрушевим.

Мєдвєдєв також заявив, що не виключає термінового скликання засідання глав держав ОДКБ у випадку погіршення ситуації в Киргизстані.

Нагадаємо, в минулому році ОДКБ створила Колективні сили швидкого реагування (КСОР), кістяк яких становлять російські десантники.

Як відомо, міжетнічні зіткнення в південній столиці Киргизстану - Оші - почалися 11 червня. Учасники заворушень - киргизи та узбеки - палили машини, громили магазини, базари, а також житлові будинки, на вулицях безчинствували мародери.

Офіційно повідомлялося, що жертвами зіткнень стали 124 людини, близько 1,5 тисячі отримали поранення. Тим часом, в узбецькій громаді Джалал-Абад заявили, що жертвами зіткнень стали близько 700 узбеків, які проживали в місті.

Тимчасовий уряд Киргизстану ввів надзвичайний стан в Оші і ряді районів Ошської області, а також у місті Джалал-Абаді і Сузакському районі Джалалабадської області. 12 червня киргизька влада дозволила силовикам стріляти на поразку і оголосила про часткову мобілізацію.

Тим часом, віце-прем'єр Узбекистану, куди кинулися біженці з Киргизстану, заявив, що до вечора 14 червня його країна закриє кордон із сусідньою країною.

Читайте також:

Узбекистан закриє кордон для біженців з Киргизії

Очевидці бійні в Киргизії: з машин без номерів розстрілювали усіх без розбору

Бакієв у Білорусі розкаже, що відбувається в Киргизії

У Киргизстані затримано 15 снайперів, які стріляли по демонстрантах в Бішкеку

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: