Радбез ООН схвалив резолюцію про боротьбу з ядерним тероризмом

Документ, співавторами якого виступили сім держав, продовжує на 10 років мандат комітету, створеного на підставі резолюції 1540 Ради безпеки ООН від 2004 року.

Рада Безпеки ООН  20 квітня схвалила резолюцію, що закликає держави вжити спільні зусилля з метою запобігання і припинення актів ядерного тероризму.

Документ, співавторами якого виступили сім держав, у тому числі Росія і США, продовжує на 10 років мандат комітету, створеного на підставі резолюції 1540 Ради безпеки ООН від 2004 року. Цей комітет забезпечує регулярний контроль у галузі запобігання потрапляння зброї масового знищення (ЗМЗ) на "чорні ринки" і до рук терористів.

У схваленому документі вказується, що комітет повинен надавати Раді щорічну програму роботи до кінця травня кожного року. Крім того, в резолюції міститься заклик до держав-членів Об'єднаних Націй, які ще не надали свої звіти про хід виконання резолюції 1540, невідкладно зробити це.

Завданням резолюції РБ ООН 1540 та її комітету є забезпечення скоординованої міжнародної протидії "чорним ринкам" ЗМЗ та пов'язаних з ним технологій і матеріалів. За словами експертів, при цьому документ не підміняє інші механізми в галузі нерозповсюдження і не перешкоджає науково-технічної взаємодії в мирних цілях.

Зазначимо, 17 березня 2011 Іран запустив у космос ракету Кавошгар-4, МЗС Франції, у свою чергу, назвав це порушенням резолюцій Ради безпеки ООН.

Читайте також:

У Малайзії перехопили вантаж з ядерними компонентами для Ірану

КНДР почала підготовку до третіх ядерних випробувань

Ізраїль випробував вірус, який виведе з ладу іранські ядерні центрифуги

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: