Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Радбез ООН відхилив другу російську резолюцію щодо Сирії

Засідання по Сирії закінчилося нічим.

Рада безпеки ООН відхилила проект російської резолюції щодо розслідування можливої хімічної атаки в Сирії.

Про це повідомляє РИА Новости.

Російську резолюцію підтримали шість країн-членів Ради безпеки ООН - Росія, Китай, Ефіопія, Казахстан і Болівія. Проти резолюції проголосували США, Великобританія, Франція і Польща. Шість членів Радбезу утрималися.

Резолюція Росії пропонувала направити експертів Організації по забороні хімічної зброї (ОЗХЗ) до сирійського міста Дума, де, імовірно, сталася хімічна атака.

Перед цим Радбез ООН відхилив іншу російську резолюцію. Вона передбачала створення місії, яка відправиться в Думу замість експертів ОЗХЗ. Росіяни наполягали на тому, що висновки місії будуть представлені в Раді безпеки ООН для "детального вивчення", але самі члени цієї місії не будуть називати винних у хіматаці.

Перед двома російськими резолюціями Росія заблокувала американський проект документа щодо Сирії. Він також передбачав створення спеціальної місії для розслідування хіматаки, члени якої повинні були визначити винних в атаці, а Радбез ООН мав санкціонувати силову відповідь.

ВідеоРосія знову ветувала резолюцію ООН щодо хімічної атаки сирійського міста Дума

Що робити з Путіним та Асадом, годину тому обговорювали на черговому засіданні Радбезу ООН, а до цього це ж питання вирішували світові лідери одне з одним. Дональд Трамп, Тереза Мей та Емануель Макрон заявили, що на цю атаку треба відповісти. 

Росія знову ветувала резолюцію ООН щодо хімічної атаки сирійського міста Дума

Нагадаємо, у минулі вихідні проурядові війська Сирії, підтримувані Росією, почали новий наступ на території Східна Гута в околицях Дамаска. Метою сирійської влади стало місто Дума. 7 квітня одразу кілька правозахисних організацій, що працюють в регіоні, в тому числі й волонтерський рух "Білі каски", заявили, що в регіоні відбулася хімічна атака.

8 квітня президент США Дональд Трамп, коментуючи останній випадок застосування хімічної зброї в Сирії, безпосередньо звинуватив президента РФ Володимира Путіна і владу Ірану в прямій підтримці "звіра Асада" і пообіцяв, що за це "доведеться заплатити велику ціну".

Залиште свій коментар

Вибір редакції