Радбез ООН закликав бунтівного генерала Хафтара припинити наступ на столицю Лівії

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Генсек ООН покинув Лівію "з важким серцем".

Рада Безпеки ООН закликала бунтівного лівійського генерала Халіфу Хафтара, війська якого наступають на столицю Лівії Тріполі, "припинити всі військові пересування".

Про це розповів постійний представник Німеччини при ООН Крістоф Хойсген після закритого засідання Радбезу в Нью-Йорку 5 квітня, передає DW.

Із закликом зупинити військові дії в Лівії виступили і міністри закордонних справ країн "Великої сімки". В їхній спільній заяві йдеться, що у лівійського конфлікту немає військового рішення.

Тим часом генеральний секретар ООН Антоніу Гутерріш залишив Лівію, де зустрічався і з головою визнаного ООН уряду Файєзом Сарраджем, і з командувачем бунтівної "Лівійської національної армії" Халіфою Хафтаром.

Гутерріш заявив, що покидає Лівію "з важким серцем і глибокою стурбованістю", але при цьому висловив надію на те, що ще все-таки вдасться уникнути кривавого зіткнення всередині і в околицях Тріполі.

Напередодні командувач Лівійської національної армії Халіфа Хафтар оголосив про наступ на столицю Лівії Тріполі, яка перебуває під контролем визнаного ООН уряду.

Хаос в Лівії панує з 2011 року, коли був повалений і убитий диктатор країни Муаммар Каддафі. Зараз Лівія розділена між двома урядами, які ворогують між собою, - кабінетом національної єдності в Тріполі, який був сформований за підтримки ООН, а також урядом повстанців у місті Тобрук на сході країни.

ВідеоТроє українських моряків стали заручниками мігрантів, які не хочуть повертатися до Лівії

Підібрали мігрантів, а ті захопили корабель. У Середземному морі торговельне судно "Нівін" підібрало човен, де була майже сотня людей. Коли врятовані з'ясували, що судно прямує до Лівії, вчинили бунт. Адже хотіли прямувати до Італії. Заручниками ситуації стали і троє українців, що працюють на кораблі. 

Троє українських моряків стали заручниками мігрантів, які не хочуть повертатися до Лівії

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції