Радіація з "Фукусіми" через 30 років охопить увесь Тихий океан

Радіоактивні речовини, що потрапили в морську воду з АЕС "Фукусіма-1", розповсюдяться по всьому Тихому океану через 30 років.

Японські фахівці прогнозують, що через 30 років радіоактивні речовини, що потрапили в морську воду з АЕС "Фукусіма-1", розповсюдяться по всьому Тихому океану, проте їхня концентрація буде надзвичайно низькою і вони не будуть впливати на здоров'я людей.

ОНЛАЙН-КАРТА РІВНЯ РАДІАЦІЇ

До такого висновку прийшов учений з Японського центру ядерних досліджень Накано Масахіса в результаті проведення комп'ютерного моделювання розповсюдження радіоактивного цезію в акваторії префектури Ібаракі.

З 4 квітня енергетична компанія Tokyo Electric Power Co. (TEPCO) скинула в море близько 9 тис. тонн слаборадіоактивних стічних вод. Крім цього, поблизу 2-го енергоблоку АЕС скупчилося 20 тис. тонн високорадіоактивної води, є ризик її витоку в море.

Згідно з прогнозом Накано Масахіса, за 5 років дані радіоактивні речовини з морськими течіями можуть досягти Північної Америки, через 10 років — Східної Азії, а через 30 років розповсюдяться майже по всьому Тихому океану. Але навіть якщо 20 тис. тонн високорадіоактивної води потраплять в море, радіоактивність даної води в районі поширення через рік складе менше одного беккереля на літр, а через 10 років менше 0,1 Беккереля на літр. Даний рівень радіоактивності не становить загрози для здоров'я людей.

КАМІКАДЗЕ ВРЯТУВАЛИ СВІТ ВІД ЯДЕРНОЇ КАТАСТРОФИ

Дослідник з японського НДІ метеорології Аояма Мітіо повідомив, що з плином часу і в результаті переміщення водних мас концентрація радіоактивних речовин стане надзвичайно низькою. Однак при нинішніх технологіях, якщо трапиться витік радіоактивних речовин, їх буде надзвичайно складно ліквідувати. Тому необхідно посилити контроль, приділяти увагу тому, чи можуть ці речовини накопичуватися в організмі.

Аояма Мітіо також зазначив, що радіоактивні речовини можуть накопичуватися в рибах і молюсках через харчові ланцюжки. "Єдине, що можна зараз зробити, це контролювати концентрацію радіоактивних речовин у навколишньому середовищі і випускати відповідні попередження про небезпеку".

Відзначимо, що викид радіоактивної води в море компанією TEPCO уже викликав стурбованість у Японії і за кордоном.

Читайте також:

Сліди радіації з "Фукусіми" зафіксували на території України

Японія шукає чорнобильських ліквідаторів для порятунку "Фукусіми"

Апокаліпсис в Японії: кількість жертв жахає навіть фахівців

Радіоактивність води, яка витікає з "Фукусіми" до океану, в 7,5 млн разів вище норми

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: